Zielona Góra: Imprezy winiarskie 2023

Zielona Góra, znana z długotrwałych tradycji winiarskich, ma wiele do zaoferowania miłośnikom tego szlachetnego trunku. W 2023 roku miasto organizuje szereg wydarzeń winiarskich, które z pewnością przyciągną zarówno lokalnych mieszkańców, jak i turystów.

Kwiecień/Maj: Lubuski Festiwal Otwartych Piwnic i Winnic

Na przełomie kwietnia i maja (29.04-7.05.2023) odbędzie się III Lubuski Festiwal Otwartych Piwnic i Winnic. To niezwykła okazja do odwiedzenia historycznych piwnic winiarskich, które oczarowują swoim klimatem. Wiele z nich prowadziło wyszynk, w którym sprzedawano lokalne wino. Obecnie organizowane są tam degustacje komentowane.

Maj: Grillobranie na Winnicy

13 maja Winnogóra Winnica w Ogrodzie zaprasza na piknik. Można zabrać ze sobą koc oraz własny prowiant, a smak jedzenia podkreśli lampka wytrawnego wina. 27 maja Winnica Cantina w Mozowie organizuje wydarzenie „Wino na św. Urbana I – Patrona winnic, rolników i dobrego urodzaju”, podczas którego odbędzie się koncert Jarosława Królikowskiego.

Czerwiec: Dni Otwartych Piwnic Winiarskich

W dniach 8-11 czerwca odbędą się Dni Otwartych Piwnic Winiarskich, podczas których dostępnych do zwiedzania będzie 20 piwnic, a w nich zaprezentuje się około 30 winnic.

Lipiec: Ceramiczne cuda i koncerty

W pierwszy weekend lipca Winnica Mozów zaprasza na degustację wina połączoną z wystawą oryginalnej ręcznie robionej ceramiki. 8 lipca na Winnicy Mozów odbędzie się koncert Damiana Ukeje promujący trasę „I am Rock”n”Roll”.

Sierpień: Kino letnie na winnicy

12 sierpnia na IX Edycję Kina Letniego połączonej z obchodami 20-lecia winnicy Winnogóra Winnica w Ogrodzie. Imprezę rozpocznie koncert, a o godzinie 21.00 zacznie się seans filmowy.

Wrzesień: Winobranie

W dniach 9-17 września odbędzie się Winobranie, największe święto wina w Polsce, które rokrocznie przyciąga rzesze turystów do Zielonej Góry.

Listopad/Grudzień: Jesienne atrakcje

11-12 listopada Fundacja Tłocznia zaprasza na Święto Młodego Wina w piwnicach winiarskich, gdzie odbędą się degustacje rocznika 2023. Natomiast 9 grudnia w piwnicy przy ul. Wodnej 32 zaplanowano jarmark bożonarodzeniowy.

Zielona Góra to miejsce, które żyje winem przez cały rok. Wydarzenia winiarskie, które odbywają się w mieście, są doskonałą okazją do poznania lokalnej kultury, tradycji i oczywiście do degustacji wyśmienitych win. Wszystkie te atrakcje sprawiają, że Zielona Góra jest idealnym miejscem dla każdego miłośnika wina.

Rekomendowane artykuły