Znów blokada na trasie S3

Informacje News Box News Slider

W poniedziałek na trasę S3 ponownie wyjadą mieszkańcy os. Pomorskiego oraz osoby wspierające ich w walce o zamontowanie wyższych ekranów wzdłuż odcinka trasy przebiegającego nieopodal domostw. Start o godz. 15.00.

Protest polegający na przejeżdżaniu kawalkady aut trasą S3 z prędkością około 30 km/h, co wywoła ogromne spowolnienie ruchu na tym odcinku, potrwa około dwie godziny. Pojazdy protestujących będą oznakowane flagami, a trasa ich przejazdu będzie biegła między zjazdami Zielona Góra – Racula, a Zielona Góra – Północ.

To kolejne wystąpienie mieszkańców. Tym razem zmieni się nieco forma. Ma być głośno i będą większe utrudnienia. – Jeśli nikt nie będzie nas słuchał, będziemy zaostrzać kolejne protesty – mówi jeden z organizatorów Mścisław Olszowski:

 

 

Olszowski wskazuje, że wszystko jest dziś w rękach lubuskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Zdaniem mieszkańca os. Pomorskiego możliwe są działania, które częściowo dopuszcza do ruchu trasę S3 i przyspieszą postawienie wyższych ekranów:

 

 

Organizatorzy protestu proszą kierujących o wyrozumiałość i zachowanie spokoju podczas spowolnienia ruchu. Jadący w tych godzinach trasą S3 na wysokości Zielonej Góry, powinni rozważyć przejazd alternatywnymi drogami.