ZIELONA GÓRA: Zwyrodnialec zasłużył na surową karę – oceniają obrońcy zwierząt

Informacje News Bar News Box News Slider

Za szybkie znalezienie oprawcy jeży, organizatory tradycyjnego Biegu Jeża, będą chcieli uhonorować policjanta, który złapał osobę mordującą zwierzęta.

Przypomnijmy, kilka tygodni temu Zieloną Górę obiegła informacja, że zwyrodnialec morduje bezbronne zwierzęta. W sumie zamordował 12 bezbronnych zwierząt. Nie są znane powody, dla których zaatakował zwierzęta. Przed policja tłumaczył się użyciem środków odurzających. Ale wiadomo, że to nie jest żadne wytłumaczenie, a wręcz jeszcze bardziej obciąża sprawcę.

W poniedziałek (23 lipca) policjanci ujęli sprawcę mordów. Dokonał tego jeden z policjantów, który nie był na służbie, ale w jednym z marketów rozpoznał mężczyznę, którego zapamiętał z portretu pamięciowego. Trzeba przyznać, że policjant ma wręcz fotograficzną pamięć. To prawdziwy fachowiec!

– Na szczęście policja zadziałała bardzo szybko i za to bardzo jej dziękujemy – mówi Radosław Brodzik, społecznik i współorganizator Biegu Jeża. – Wiemy, że oprawca jeży jest w rękach organów ścigania. Został zatrzymany i osadzony w areszcie na miesiąc. Wszystko dlatego, że nie ma pewności czy nie dokona podobnych czynów kolejny raz.

Organizatorzy Biegu jeża zdecydowali, że specjalnie uhonorują policjanta, który zatrzymał mordercę jeży. Zapraszają tez policjantów do udziału w biegu.

– Podczas Biegu Jeża będziemy chcieli w specjalny sposób uhonorować policjanta, który złapał osobnika znęcającego się nad jeżami – mówi Arkadiusz Dąbrowski. – Byliśmy bardzo zaskoczeni, gdy dowiedzieliśmy się, że zwyrodnialec morduje jeże. Niech ten przypadek będzie ostrzeżeniem dla przestępców ale tez sygnałem dla mieszkańców, że miasto jest bezpieczne, bo policja czuwa i jest sprawna w łapaniu zwyrodnialców.

Społeczniczka Katarzyna Burak wskazywała, że w zwierzęta, szczególnie podczas obecnych upałów, potrzebują naszej pomocy. – Wiele nie trzeba. Wystarczy wystawić czasem trochę jedzenia i picia. Może to być surowe mięso. Jeż nie pogardzi niczym. Jeśli zauważymy, że na nasz widok jeż nie reaguje i nie zwija się w kulkę, to znaczy że dzieje się z nim coś niedobrego i powinniśmy mu pomóc. Można zawiadomić służby, które opiekują się zwierzętami. – mówiła Katarzyna Burak.

Aby wzmocnić oskarżenie przeciw zwyrodnialcowi „Inicjatywa Dla Zwierząt” złożyła wniosek, aby być oskarżycielem posiłkowym w procesie mordercy jeży. – Mam nadzieję, że kara będzie surowa. Ten człowiek nie zasługuje na litość. Mordował bezbronne zwierzęta i powinien otrzymać surową karę – mówi Magdalena Zwolska rzeczniczka stowarzyszenia.

Warto pamiętać, że dręczenie zwierząt jest karalne i opisane w Kodeksie karnym. Za morderstwo może grozić nawet do 5 lat więzienia.

DANIEL SAWICKI