ZIELONA GÓRA: ZOSTAŃ RODZINĄ ZASTĘPCZĄ

Informacje News Bar News Slider

Kochasz dzieci i chcesz zostać rodziną zastępczą? Nic prostszego. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej – Organizator Rodzinnej Pieczy Zastępczej w Zielonej Górze, poszukuje kandydatów na rodziny zastępcze.

Można starać się o ustanowienie:

– rodziny zastępczej niezawodowej,

– rodziny zastępczej zawodowej, w tym zawodowej pełniącej funkcję pogotowia rodzinnego,

– rodziny zastępczej zawodowej specjalistycznej,

– rodziny pomocowej

Rodzina zastępcza zapewnia całodobową opiekę i wychowanie dziecku pozbawionemu całkowicie lub częściowo opieki rodzicielskiej. Wychowywanie się w rodzinie zastępczej jest ogromną szansą dla każdego dziecka marzącego o posiadaniu własnej kochającej rodziny. Na terenie Zielonej Góry są dzieci, które potrzebują ciepła i prawdziwego domu, a rodzin zastępczych wciąż jest za mało.

Zapewne każdy kto choć przez chwilę rozważał taką kwestię zadawał sobie pytania: czy poradzę sobie z tym wyzwaniem? Jak to będzie wyglądało? Czy posiadam i spełniam odpowiednie warunki? Na te i inne pytania chętnie odpowiedzą pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, którzy na co dzień pracują z rodzinami zastępczymi.

Jeżeli ktoś chciałby zostać rodziną zastępczą, zapraszamy do kontaktu pod nr tel. 68 411 50 00 lub osobiście: Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Zielonej Górze ul. Długa 13 dział Opiekuńczo – Wychowawczy.

(red)