ZIELONA GÓRA: Zmiany w komendzie miejskiej policji. Tchorowski zastąpił Fabijańskiego

Informacje News Box News Slider

Komenda Miejska Policji w Zielonej Górze ma nowego szefa. Komendant Wojewódzki Policji 12 stycznia powierzył obowiązki na tym stanowisku mł. insp. Jarosławowi Tchorowskiemu.

Rozkaz personalny powierzenia obowiązków na stanowisku komendanta wręczył p.o. Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wlkp. podinsp. Piotr Fabijański, który kierował zielonogórską jednostką przez ponad 14 miesięcy.

Mł. insp. Jarosław Tchorowski to doświadczony policjant z 25-letnim stażem pracy. Służbę w Policji zaczynał w Oddziałach Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Zielonej Górze, następnie po reformie administracyjnej pracował w komendzie rejonowej, a później miejskiej. Zajmował stanowiska m.in. pomocnika oficera dyżurnego, a następnie rozpoczął pracę w wydziale prewencji. Wspólnie z innymi policjantami tworzył Sztab Policji – wydział odpowiedzialny za organizację i dyslokację służb prewencyjnych, zabezpieczenia imprez masowych, działania profilaktyczne.

W roku 2004 otrzymał propozycję objęcia stanowiska zastępcy naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego, a 1 kwietnia 2011 został naczelnikiem tego wydziału. Podinsp. Jarosław Tchorowski jest znany z udziału w wielu akcjach profilaktycznych, często jest zapraszany przez media jako ekspert od spraw bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Ponadto był głównym propagatorem działań „Trzeźwy Poranek” i „Trzeźwy Kierowca”. Gdy był naczelnikiem często angażował się w szukanie nowych rozwiązań mających na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach. W czasie jego pracy na stanowisku naczelnika wprowadzono wiele rożnych zmian m.in. na drogach krajowych S-3, K-27. Ponadto brał udział i był jednym z głównych inicjatorów wielu komisji bezpieczeństwa na terenie całego powiatu, mających na celu zmianę organizacji ruchu na poszczególnych odcinkach dróg, a także poprawę bezpieczeństwa pieszych.

Od 2002 roku jest członkiem Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego przy Prezydencie Miasta Zielona Góra. Ponadto wielokrotnie brał udział w debatach społecznych przybliżając mieszkańcom miasta i powiatu przepisy ruchu drogowego i reagując na ich potrzeby poprawy bezpieczeństwa, częstszych kontroli drogowych czy udziału w działaniach profilaktycznych.

Warto wspomnieć, że to dzięki jego inicjatywie, Komenda Miejska Policji otrzymała bardzo nowoczesne urządzenie do badania kierujących na zawartość narkotyków w organizmie, które zakupione zostało ze środków Miejskiego Pełnomocnika ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Było to pierwsze takie urządzenie w województwie i jedno z nielicznych w kraju.

Mł. insp. Jarosław Tchorowski z wykształcenia jest informatykiem. Ma żonę i dwóch synów. Wolny czas spędza biegając, jak sam mówi, najlepiej odpoczywa poprzez wysiłek fizyczny.

(red)