ZIELONA GÓRA: Zatrzymał pijanego Ukraińca na trasie S3. Miał 2,5 promila alkoholu i kierował autem

Informacje News Box News Slider

Zastępca Dyżurnego zielonogórskiej KMP mł.asp. Paweł Pępkowski wracając do domu po służbie zatrzymał na trasie S-3 samochód, który kierowany był przez nietrzeźwego obywatela Ukrainy. Podejrzewany o kierowanie pojazdem miał w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu.

Wczoraj około godziny 6.00 Dyżurny KMP w Zielonej Górze powiadomiony został o dziwnie jadącym samochodzie Renault Espace, prawdopodobnie kierowanym przez pijaną osobę. Kończący swoją 12-to godzinną służbę mł.asp. Paweł Pępkowski powiadomił o podejrzanym pojeździe wszystkie patrole w służbie. Sam zakończył pracę o godzinie 7.00 i pojechał do domu. Po wyjechaniu z miasta na trasie S3 w kierunku Nowej Soli zauważył samochód, o którym wcześniej powiadamiał patrole. Postanowił podjąć próbę zatrzymania jednocześnie dzwoniąc do Dyżurnego KMP z prośbą o pilne przysłanie patrolu policji.

Renault Espace jechał już na przebitej oponie, kierowca próbując zjechać na pobocze i uciec z trasy zakopał się w grząskim gruncie – chciał wycofać pojazd, ale z tyłu zajechał mu drogę mł.asp. Paweł Pępkowski swoim prywatnym samochodem, w tym czasie nadjechał również patrol policyjnym radiowozem. W samochodzie siedziało 6 mężczyzn – wszyscy to obywatele Ukrainy. O dziwo za kierownicą nie było nikogo, natomiast na fotelu pasażera z przodu jeden z mężczyzn siedział na kolanach drugiego. Wewnątrz policjanci poczuli woń alkoholu. Obaj mężczyźni siedzący z przodu pojazdu wskazywali siebie nawzajem jako kierującego samochodem. Obaj zostali więc zatrzymani w policyjnym areszcie.

Policjanci sprawdzili stan trzeźwości obu mężczyzn – podejrzewany o kierowanie 30-latek miał w organizmie ponad 2,5 promila i nie posiadał prawa jazdy. Drugi z mężczyzn – 26-latek – miał niemal 2 promile i również nie posiadał prawa jazdy. Policjanci sprawdzili również dokumenty pojazdu – okazało się, że brak dowodu rejestracyjnego oraz ważnych badań technicznych pojazdu.

Po wytrzeźwieniu obaj mężczyźni zostaną przesłuchani. Kierujący usłyszy zarzut popełnienia przestępstwa z art. 178 a kk oraz zarzuty wykroczeń za brak wymaganych dokumentów.

W czasie weekendu zielonogórscy policjanci zatrzymali 5 kierujących pod wpływem alkoholu i jednego pod wpływem narkotyków.