ZIELONA GÓRA * ŻAGAŃ: Platforma reaguje. SMS-owa afera wymiata burmistrza Żagania

Informacje News Box News Slider

– Dla takich ludzi nie ma miejsca w Platformie Obywatelskiej – taki komunikat usłyszeliśmy w piątek od dyrektora biura i rzecznika prasowego Lubuskiej Platformy Obywatelskiej w Zielonej Górze Andrzeja Janeckiego.

W ten sposób Platforma Obywatelska zareagowała na fakty opisane przez nas w czwartkowym artykule „Z pana konfident i sprzedawczyk – pisze burmistrz do radnego”.

Przypomnijmy, że artykuł dotyczy zachowania burmistrza Żagania oraz osób związanych z tamtejszym samorządem. Ukazuje patologię i sposób działania niektórych uczestników życia publicznego.

W przesłanym oświadczeniu pan Andrzej Janecki przekazał nam komunikat Łukasza Abgarowicza, Rzecznika Dyscyplinarnego PO RP, w którym czytamy:

„Niniejszym na podstawie par. 76 ust. 1 Statutu Platformy Obywatelskiej RP postanawiam o natychmiastowym zawieszeniu w prawach członka Pana Daniela Marchewkę.”

Jak dodał Janecki, decyzja w tej sprawie zostanie przekazana burmistrzowi Żagania w poniedziałek.

– Pod przewodnictwem Waldemara Sługockiego takich zachowań w Platformie być nie może i nie będzie – poinformował nas Janecki. – O tym jak zakończy się finalnie ta sprawa będziemy informować na bieżąco.

Stanowisko szefostwa Platformy bardzo pozytywnie zaskakuje. Takie standardy decyzyjne powinny być w każdej partii. Polityków PO należy pochwalić za szybkie i konkretne działanie.

Jednocześnie, jak udało nam się ustalić, kandydatem Platformy na burmistrza Żagania, będzie przedsiębiorca działający w branży piekarniczej i cukierniczej Paweł Giza.

DANIEL SAWICKI

fot. www.zachod.pl