ZIELONA GÓRA: Sam sobie wyznaczył miejsce parkingowe i zablokował osobę z niepełnosprawnością

Informacje News Bar News Box

Mocno zdziwił się pan Sebastian, gdy po zakupach próbował wsiąść do swojego auta, które zgodnie ze znakami zaparkował na miejscu dla osoby niepełnosprawnej. Pan Sebastian porusza się na wózku inwalidzkim i wydawało się, że po powrocie nic nie przeszkodzi mu w wejściu do pojazdu. Nic bardziej mylnego. Ktoś postanowił wykazać się fantazją i wcisnął się swoim pojazdem obok auta pana Sebastiana uniemożliwiając w rezultacie szerokie otwarcie drzwi i wejście do samochodu.

Wszystko rozegrało się na parkingu w Focus Mall. Auto osoby niepełnosprawnej zostało ustawione na szerokim miejscu. Są one specjalnie poszerzone, aby taka osoba mogła bez kłopotu przesiąść się z wózka do fotela samochodu. W Focus Mall zadbano o takie przestrzenie. Niestety, jeden z kierujących postanowił jednak znaleźć sobie dogodne miejsce do zaparkowania i nie zważając na to, iż obok stoi pojazdu osoby z niepełnosprawnością wjechał we wnękę między oznaczone miejsce, a ścianę. W tym momencie bardzo ograniczył możliwość otwarcia drzwi panu Sebastianowi. Ale nie dość, że utrudnił życie osobie niepełnosprawnej, to przede wszystkim popełnił wykroczenie. Ale najgorsze, że w poczynaniu kierowcy zabrakło choć odrobiny wrażliwości, tak bardzo potrzebnej właśnie w takich sytuacjach.

Pan Sebastian poradził sobie dzięki pomocy żony, ale gdyby był sam musiałby zapewne czekać, aż mający ogromny polot myślowy kierowca, odjedzie z miejsca, gdzie nie było wyznaczonego pola do parkowania.

Mamy nadzieje, że policja zainteresuje się delikwentem, który z taką fajntazją zaparkował w niedozwolonym miejscu.