ZIELONA GÓRA: Uśmiechnięta Wiosna w Szkole Podstawowej nr 13

Informacje News Bar News Slider

III etap Festiwalu Przedszkolnych Talentów już za nami. Wprawdzie astronomiczna wiosna towarzyszy nam już od kilku dni, jednak pogoda nadal bywa kapryśna i pozostawia wiele do życzenia…Tak też było 22 marca br. Za oknami prószył śnieg, wiało, jednak w Szkole Podstawowej nr 13 w holu szkolnym wrzało…

Korytarzami przemieszczały się grupy przedszkolaków , którzy z niecierpliwością czekali na przedostatni , III etap Festiwalu Przedszkolnych Talentów. Tym razem mogli zaprezentować swoje talenty artystyczne, a tych jak się okazało mieli wiele. Do zmagań pod hasłem „Mam talent” stanęły w szranki zespoły z pięciu miejskich przedszkoli: Przedszkola nr 3, Przedszkola nr 6, Przedszkola nr 18, Przedszkola nr 34 oraz Przedszkola nr 46. Uśmiechnięte buzie, bajecznie kolorowe stroje i entuzjazm, z jakim najmłodsi podejmowali kolejne wyzwania sprawiły, że wiosna na dobre zagościła w SP nr13, a miejmy nadzieję i w Zielonej Górze. Kolejne konkurencje przygotowane przez organizatorów ujawniały pokłady ukrytych zdolności najmłodszych zielonogórzan. W trakcie warsztatów plastycznych powstały piękne plakaty przedstawiające wiosenne ogródki i łąki. Maluchy zaprezentowały także swoje umiejętności recytatorskie, wokalne i taneczne w trakcie szkolnej edycji „You can dance”.

Ocenie poddano także pokaz wiosennej mody. Na wybiegu pojawiły się urocze modelki w wiosennym image . „Wiosna, wiosna, wiosna ach to Ty…”- z pewnością skomentowałby to Marek Grechuta. Poziom między rywalizującymi ze sobą zespołami był jednak bardzo wyrównany i ostatecznie na podium , zajmując I miejsce stanęły trzy przedszkola: Przedszkole nr 3, Przedszkole nr 18 i Przedszkole nr 34. II miejsce zajęły :Przedszkole nr 6 oraz Przedszkole nr 46. Nagrodami zostali obdarowani wszyscy uczestniczy konkursu. Uczestnicy III etapu Festiwalu Przedszkolnych Talentów pożegnali się słowami piosenki Tadeusza Szarwaryna „ Wiosna uśmiecha się zielenią /Do tańca całą ziemię prosi…”, bo Wiosna w SP nr 13 miała wiele twarzy- twarz wszystkich przedszkolaków, którzy tego dnia spotkali się w SP nr 13.

Najmłodsi spotkają się jeszcze w maju , tym razem w towarzystwie rodziców, na pikniku podsumowującym całoroczną rywalizację.

Agnieszka Weimann