ZIELONA GÓRA: – Te ulice w Jędrzychowie natychmiast trzeba wyremontować – mówią mieszkańcy

Informacje News Box News Slider

W swoim niedawnym felietonie Piotr Natkański wskazał na problemy z jakimi boryka się Jędrzychów. Wśród nich mowa była m.in. o fatalnym stanie ulic. Teraz otrzymaliśmy zdjęcia niektórych z nich z tej dzielnicy. Ich stan jest rzeczywiście zatrważający. – Miasto musi w końcu coś z tym zrobić! – apeluje Piotr Natkański.

– To tylko niektóre ulice, których stan jest beznadziejny – podkreśla Natkański. – To musi się wreszcie zmienić. W tym roku budowy doczekają się m.in. ulica Budowlana i Słowicza w ramach środków z Budżetu Obywatelskiego 2018, ale czy mieszkańcy muszą sobie radzić w ramach BO? To przecież zadanie własne miasta, które ma obowiązek dbać o stan ulic i chodników.

Wielokrotnie mieszkańcy tych ulic i wiele innych osób, apelowało i wskazywało na rzecz remontu. Niestety, mimo apeli, od wielu lat niewiele się tu zmienia. Zresztą nie dotyczy to tylko Jędrzychowa, ale i innych części miasta, nie wspominając już o byłej gminie, gdzie jest mnóstwo do zrobienia – dodaje Natkański.

– Dlatego już od dawna postuluję, aby powołać w Departamencie Inwestycji i Zarządzania Drogami albo w Departamencie Rozwoju, specjalny zespół, który dokonałby weryfikacji takich ulic na terenie całego miasta i opracował plan ich systematycznej naprawy rozłożony w przeciągu roku budżetowego – podkreśla Natkański. – Przecież mowa nie o wielkich arteriach, ale często małych ulicach. Koszt ich naprawy nie jest wielki. Niestety, przez brak mądrej polityki w tym zakresie, mamy taki efekt, że mieszkańcy zmuszeni są przedzierać się przez błoto.

Jak zaznacza Natkański, trzeba też skończyć z często powtarzanym w takich przypadkach sloganem, że czegoś „nie da się zrobić”. Zdaniem wielu mieszkańców tej części miasta to powtarzanie na wyrost sloganów, które potrzebne są tylko tym, którym nie chce się nic robić. – Wszystko da się zrobić, jeśli tylko na się wizje, pomysł i środki. A te przecież mamy. Budżet miasta liczy ponad miliard złotych – przypomina Natkański.

(ds)

Tak wygląda wiele ulic w Jędrzychowie