ZIELONA GÓRA: Twórcze fascynacje Andrzeja Stefanowskiego

Informacje News Bar News Box News Slider Wydarzenia

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze zaprasza 6 grudnia br. (czwartek), godz.17.00, Galeria Biblioteki Norwida na wernisaż wystawy Fascynacje twórcze Andrzeja Stefanowskiego. Otwarciu towarzyszyć będzie koncert ZaNuRzEnIa: I SoNo – Ja JeSteM w wykonaniu Jolanty Sipowicz – sopran. Akompaniament: Natasza Smirnowa – fortepian, Zbigniew Adamczak – skrzypce.Po wernisażu odbędzie się losowanie prac artysty.

W programie koncertu:
H. Lobo-Niltinho –Tristezza
G. Vessicchio – Sogno
Jean-Patrick Capdevielle – Spente le stelle
Cav. Rodolfo Falvo – Dicitencello vuie
A. Adam – Cantique de Nöel
J. Sipowicz – Ja Jestem
J. Sipowicz – Już późno
J. Sipowicz – Jestem kim Jestem
J. Sipowicz – Bo ja już wiem…
J. Sipowicz – Trwaj chwilo, trwaj

Andrzej Stefanowski – urodził się 9 sierpnia 1937 r. w Kwiatoniu. Studiował w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Posiada znaczący dorobek artystyczny w dziedzinie grafiki i malarstwa, który prezentowany był m. in. na ekspozycjach Salonu Jesiennego, Złotego Grona a także z okazji X-lecia Związku Polskich Artystów Plastyków w Zielonej Górze. Wystawiał w Warszawie, Krakowie, Toruniu, swoją twórczość prezentował także za granica (Niemcy, Francja, Jugosławia, Skandynawia). Uprawiał również malarstwo sakralne zdobiąc świątynie (m.in. wrocławską Katedrę greckokatolicką pw. św. Wincentego i św. Jakuba).

Współpracował z prof. Jerzym Nowosielskim (dotyczy okresu wrocławskiego). Jego prace można oglądać w Przemyślu, Legnicy, Gorlicach, Bytomiu, Międzyrzeczu, Wołowie, Modle, Miastku, Słupsku
i Zielonej Górze. Liczne prace artysty  znajdują się w kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą.

Opublikował dwie teki z grafikami i akwarelami poświęcone zabytkom Zielonej Góry i Szprotawy. Jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków. W 2014 roku otrzymał Nagrodę Kulturalną Miasta Zielona Góra.