ZIELONA GÓRA: Stypendia dla najzdolniejszych sportowców

Informacje Inne News Bar News Box

Przy okazji plebiscytu na najpopularniejszego sportowca Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Sportowych w Zielonej Górze za 2017 r. po raz kolejny udało się nagrodzić zdolną młodzież, która ciężko pracuje łącząc niejednokrotnie po dwa treningi dziennie z nauką i wolnym czasem.

– To są ludzie młodzi z pasją którym wsparcie uhonorowanie i docenienie się należy. Program stypendialny oparty jest o regulamin który opracowałem wspólnie ze wszystkimi trenerami oraz dyrekcją szkoły. – mówi Marcin Pabierowski, radny rady miasta. – Decyzje podejmowane są wspólnie. Każdy talent, młody zawodnik jest nominowany, analizowana jest jego praca dokonania podeście do współzawodnictwa. Trenerzy poprzez ten program stypendialny mają narzędzie bezpośredniego oddziaływania na rozwój swojego zawodnika wsparcia, motywacji. Ponadto rolą tego programu jest również wsparcie dla rodziców, którzy w pierwszym okresie rozwoju sportowego zawodnika szeroko angażują się począwszy od transportu na treningi poprzez finansowanie sprzętu sportowego, strojów sportowych a skończywszy niejednokrotnie na prywatnych konsultacjach u dietetyka czy masażysty.

W tym roku stypendia otrzymali uczniowie trenujący akrobatykę, strzelectwo, tenis stołowy, pięciobój nowoczesny, karate, pływanie, koszykówkę, piłkę nożną

– Te stypendia są ważne, bo należy tworzyć takie warunki aby zatrzymać zawodników których właśnie szkolimy tu w Zielonej Górze. To wartość dla miasta i najlepsza promocja – ocenia Marcin Pabierowski.