ZIELONA GÓRA: Stowarzyszenie Rafała Jaszczyńskiego zaprasza na Festyn Bociana

Informacje News Box News Slider Wydarzenia

W niedzielę, 14 kwietnia, po raz kolejny na basenie przy ul. Wyspiańskiego odbędzie się Festyn Bociana. Tym razem będą zbierane pieniądze dla Antosia. Na wszystkich, którzy przyjdą i wezmą udział w charytatywnej zabawie w wodzie czeka masa atrakcji.

Impreza rozpocznie się o godzinie 10.30. 3-letni Antoś cierpi na porażenie mózgowe. Ciągła rehabilitacja jest bardzo kosztowna i rodzice sami nie są w stanie finansować leczenia chłopca.

Podczas zawodów pływackich w ramach Festynu Bociana będą zbierane pieniądze dla Antosia, a przy okazji wziąć udział w rodzinnych zawodach pływackich. Będzie można wystartować na 25 m stylem dowolnym, 25 m na materacach oraz w sztafecie rodzinnej 4 razy 25 m (będą mogły wystąpić dwie osoby pełnoletnie i dwójka dzieci).

Stowarzyszenie Rafała Jaszczyńskiego zadbało o liczne atrakcje. Będzie DJ wodzirej, a każdy uczestnik otrzyma dyplom i medal. Popis umiejętności da studio tańca Keep on Dancing.

– Dowiedzieliśmy się też, że odwiedzi na Bachus – mówi Rafał Jaszczyński. – Policjant opowie z kolei jak zachowywać się w środowisku wodnym. Zbliżają się wakacje i takie informacje na pewno przydadzą się nam latem. Zaprosiliśmy również radnego Jacka Budzińskiego, który w zeszłym roku otrzymał statuetkę przyjaciela Stowarzyszenia Rafała Jaszczyńskiego za bezinteresowne wspomaganie naszego stowarzyszenia. Mam nadzieje, że będzie to jedna z największych charytatywnych imprez w Polsce.

Warto przyjść w niedzielę na basen MOSiR przy ul. Wyspiańskiego i wziąć udział w zawodach a przy okazji pomóc rodzicom Antosia. Aby się zapisać na zawody wystarczy wejść na stronę Towarzystwa Pływackiego. Tam znajdziemy wszystkie informacje o imprezie.

Podczas zawodów będą też zbierane pluszaki, które zostaną następnie rozdane dzieciom hospitalizowanym w zielonogórskim szpitalu w dniu 1 czerwca.

Daniel Sawicki

 

1 thought on “ZIELONA GÓRA: Stowarzyszenie Rafała Jaszczyńskiego zaprasza na Festyn Bociana

Comments are closed.