ZIELONA GÓRA: Stołówka przy LO III pnie się w górę

Informacje News Box News Slider

„Niech się mury pną do góry” – głosi jeden z bardziej znanych fragmentów piosenki wzywający do wielkiego czynu. Ale przy LO 3 nie powstaje dom. Tam stanie wkrótce stołówka, którą wywalczono w ostatnim rozdaniu budżetu obywatelskiego.

Gdy w budżecie można było walczyć o zadania edukacyjne, to szkoły ostro wzięły się za zbieranie głosów. Okazało się, że siła przebicia uczniów jest na tyle duża, że… w kolejnym budżecie zlikwidowano możliwość załatwiania spraw oświatowych w ramach BO.

Budowę stołówki przy III LO, podobnie jak wcześniej sali gimnastycznej, zaproponowali i wywalczyli w Budżecie Obywatelskim uczniowie szkoły. To jedna z największych (600 uczniów) i najlepszych szkół w województwie, która jako nieliczna nie posiadała stołówki.

– Połowa uczniów jest dojeżdżająca i z chęcią skorzysta z gorącego posiłku – mówi nauczyciel historii i WOS-u Jacek Budziński. – Stołówka ma pomieścić jednorazowo 130 osób, a inwestycja jest warta ponad 1,5 mln zł. Na jej budowę czekaliśmy aż 2 lata, gdyż trzeba było dwukrotnie ogłaszać przetarg.
Obiekt według planów ma być gotowy do końca maja 2018 roku i będzie oddany do użytku w czerwcu tego roku.

– Już teraz życzymy wszystkim korzystającym smacznego – cieszy się Budziński.

(ds)