ZIELONA GÓRA * STARY KISIELIN: Miliony pójdą na wiejskie drogi

Informacje Inne News Box News Slider

Blisko trzy miliony złotych pochłonie najważniejsza inwestycja drogowa w Starym Kisielinie. Była wieś zyska nowe ulice. – Kisielin wreszcie będzie miał dobre drogi – cieszy się Mariusz Rosik.

Podczas spotkania sołeckiego dyskutowano przede wszystkim nad inwestycjami drogowymi. Kilka ulic w Starym Kisielinie jest, mówiąc delikatnie, w bardzo złym stanie. Pieniądze z tak zwanego bonusa połączeniowego mają wyprostować tę sytuację.

– Drogi mamy w fatalnym stanie – mówi sołtys Krystyna Koperska. – Dotąd były łatane tłuczniem. Remonty zaczęliśmy od budowy ulicy szkolnej w ubiegłym roku. Udało się także zrobić ulice przedszkolną. W 2015 roku na zebraniu ustaliliśmy harmonogram prac. Mamy problem z ulicą dojazdową. Chcieliśmy jej naprawę podzielić na etapy, ale wyłożyliśmy na zebraniu pieniądze na jej remont. Cieszę się, że mieszkańcy przyszli tak licznie na zebranie.

Radny miejski Mariusz Rosik wskazuje, że realizacja budowy dróg, w tak dużym stopniu, trwa od momentu, gdy miasto połączyło się z gminą Zielona Góra.

– Bardzo się cieszymy, że na zebraniu udało się przegłosować projekt uchwały na dofinansowanie ulicy Dojazdowej na którą mieszkańcy czekają od blisko 50 lat – podkreśla Rosik. – Mam nadzieję, że na przełomie maja i czerwca ruszą prace. Koszt jej zrobienia to prawie 2,9 mln zł. Mamy już wykonane ulice: Szkolną, Zakole i Przedszkolną. W kolejnym roku zrobimy ulice Okrężną i wreszcie w Kisielinie będziemy mieli piękne drogi.

Pieniądze na remontu i budowę dróg pochodzą głównie z tak zwanego bonusa połączeniowego. Każde sołectwo z byłej gminy Zielona Góra ma do dyspozycji pieniądze na zagospodarowanie w swoim regionie.

DANIEL SAWICKI