ZIELONA GÓRA: Salon poezji z udziałem Olgierda Łukaszewicza

Inne News Bar Wydarzenia

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze zaprasza 4 marca o godz. 17.00 (niedziela), sala im. Janusza Koniusza na kolejną edycję Krakowskiego Salonu Poezji w Zielonej Górze.

Gościem Salonu będzie wybitny aktor filmowy i teatralny, wieloletni prezes ZASP – Olgierd Łukaszewicz. W programie: Wyspiański. Ponadto rozmowa o książce pt. „Seksmisja i inne moje misje. Olgierd Łukaszewicz w rozmowie z Tomaszem Miłkowskim”. Gospodarz Salonu Andrzej Buck.

Po spotkaniu możliwość zakupu książki Olgierda Łukaszewicza „Seksmisja i inne moje misje”!

Olgierd Łukaszewicz – aktor filmowy i teatralny, absolwent wydziału aktorskiego krakowskiej PWST, związany z teatrami w Krakowie,  Warszawie (między innymi Dramatycznym, Powszechnym, Studio, Narodowym, Polskim), we Wiedniu i w Bonn. Odtwórca głównych ról w wielu ważnych i kultowych polskich filmach, m.in. „Perłą w koronie” Kazimierza Kutza, „Dekalogu II” K. Kieślowskiego, „Brzeziną” Andrzeja Wajdy i „Seksmisją” Juliusza Machulskiego na czele. Znakomity interpretator poezji, autor monodramów według wierszy i prozy poetyckiej (między innymi Jerzego Harasymowicza, Stanisława Grochowiaka i Maurice’a Giliamsa). Jest laureatem wielu nagród i odznaczeń artystycznych i państwowych w Polsce i Niemczech m.in. Nagrody im. Zbigniewa Cybulskiego za wybitne osiągnięcia aktorskie, Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi dla kultury narodowej, za osiągnięcia w twórczości artystycznej i działalności społecznej, Złoty Medal Zasłużony Kulturze – Gloria Artis oraz Order Zasługi Republiki Federalnej Niemiec.

Autor książki „Seksmisja i inne moje misje” ­– w formie rozmowy z Tomaszem Miłkowskim. Wieloletni prezes Związku Artystów Scen Polskich.