ZIELONA GÓRA: Ruch Miejski apeluje o kulturalną kampanię

Informacje News Bar News Box News Slider

Zielonogórski Ruch Miejski apeluje do pozostałych komitetów o kulturę przekazu podczas kampanii wyborczej. – Nie oklejajmy wszystkich miejsc i zostawmy miejsce dla innych – mówią członkowie Ruchu Miejskiego.

Działacze ruchu chcieliby, aby kampania wyborca przebiegała kulturalnie i w poszanowaniu zasad względem każdego innego kandydata. Jednocześnie działacze ruchu wskazują, że władza, jakakolwiek by nie była, po latach przestaje słuchać mieszkańców. A to powoduje że oddala się od obywateli.

Anita Kucharska-Dziedzic podkreśla, że władza, która odeszła od dialogu z mieszkańcami powinna przestać sprawować swój urząd. – Nam chodzi o to, aby mieszkańcy współuczestniczyli w zarządzaniu miastem – mówi Kucharska Dziedzic. Partycypacja społeczna jest bardzo ważna. Mieszkańcy muszą widzieć sens rozmowy z władzą i muszą dostrzegać, że ich postulaty są spełniane. Jeśli tego nie ma, to nie ma dialogu.

Idealnym miejscem, gdzie docenia się tak zwany czynnik społeczny i dba przede wszystkim o własnych mieszkańców jest zdaniem Kucharskiej Dziedzic Barcelona. – Oczywiście, nie znaczy to, że nie dba się tam o turystów, ale lokalni mieszkańcy są najważniejsi i uczestniczą w sprawowaniu i rozwoju miasta – podkreśla.

Joanna Liddane wskazuje, że Ruch Miejski nie będzie reklamował się na bilbordach, a tylko a na bezpłatnych koziołkach ustawionych przez władze miasta. Jednocześnie Liddane przypomina, że miasto nie zrobiło nic, aby poprawić estetykę. – Przez brak uchwały krajobrazowej bałagan w trakcie i po wyborach będzie jeszcze większy – podkreśla Liddane. – Kilka lat apelowaliśmy, aby podjąć kroki w tej sprawie. Nikt nie chciał na słuchać. Dlatego dziś mamy w mieście ogromny bałagan z reklamami, bilbordami i innymi elementami, które zaśmiecają krajobraz.

Ruch miejski apeluje jednocześnie do innych komitetów, ale wyklejać na koziołkach po jednym plakacie każdego kandydata. – Nie zaklejajmy wszystkiego od razu. Ostawmy miejsce dla innych osób – apelują członkowie ruchu.

DANIEL SAWICKI