ZIELONA GÓRA: Robert S. z trzema zarzutami

Informacje News Box News Slider

Wkrótce na wokandę trafi sprawa radnego Roberta S. Przypomnijmy, że radny jest oskarżony o prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości oraz użycie siły wobec policjantów.

Do zdarzenia doszło blisko rok temu na Trasie Północnej w Zielonej Górze. Robert S. miał prowadzić pojazd, a następnie stał w korku. Gdy policjanci chcieli go wylegitymować zaczął uciekać, a następnie przepychał się z policjantami i czynnie ich znieważył.

Po blisko rocznym śledztwie sprawa znajdzie swój epilog w sądzie. Zbigniew Fąfera rzecznik Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze przypomina, że Robertowi S. przedstawiono łącznie trzy zarzuty.

– Jest to prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości oraz próba wpłynięcia na policjantów, aby zaprzestali czynności, kopiąc ich i odpychając – mówi Fąfera. – Policjantów było dwóch, więc sprawy te prowadzone są odrębnie.

Jak udało nam się dowiedzieć zespół biegłych pracujący nad oceną nietrzeźwości zakończył już swoją pracę, a wnioski przesłano do sądu.

Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grożą 2 lata więzienia. Z kolei czynna napaść zagrożona jest sankcją do 3 lat więzienia za czyn wobec każdego funkcjonariusza.

Robert S. startował w ostatnich wyborach samorządowych z listy KWW Janusz Kubicki – bezpartyjni. Zdobył blisko 300 głosów i nie uzyskał mandatu radnego.

 

(ds)