ZIELONA GÓRA: Radny Brachmański do kobiet z SLD – jesteście głupsi niż ustawa przewiduje

Informacje News Bar News Box News Slider

Skandalem zakończyła się konferencja radnych Zielonej Razem: Andrzeja Brachmańskiego i Filipa Gryko. O ile ten drugi ulotnił się w pewnym momencie z konferencji, to Brachmański trzymał wachtę do końca. I padł ofiarą własnej arogancji. Po konferencji zaczęły się wyzwiska. I to w stosunku do pań: Barbary Kukulskiej, Bogumiły Burdy, Bogumiły Husak. Brachmański został nagrany, gdy członkowie SLD prowadzili w internecie audycję na żywo. 

Miało być pięknie, przyjemnie i kolorowo. Konferencja radnych Zielonej Razem miała wyjaśnić wszystkim, że klub Zielona Razem nie jest przeciw in vitro, a nie chciał wprowadzenia go w życie tylko dlatego, bo jest „za”. Logiczne? Zdecydowanie nie, ale to tylko szczegół. Radny Brachmański przez 20 minut wyjaśniał logikę zachowań osób ze swojego klubu, a przy okazji uderzał w Platformę Obywatelską, która zdaniem radnego najbardziej kombinuje przy sprawie in vitro.

Na konferencji pojawili się też członkowie SLD: Cezary Wysocki oraz wspomniane panie: Kukulska, Burda i Husak. To chyba od początku rozsierdziło radnego Brachmańskiego, bo na dyskusję przy dziennikarzach przygotowany raczej nie był.

Występujący w imieniu mieszkańców, którzy złożyli ponad 1200 podpisów pod obywatelskim projektem uchwały o in vitro, członkowie SLD zaczęli zadawać niewygodne pytania Brachmańskiemu. Wtedy wydawało się jeszcze, że kultura weźmie górę nad emocjami. Gdy radny wspomniał, że in vitro może być finansowane z tak zwanego kieszonkowego radnych, spotkał się z totalną krytyką ze strony pań.

– Ile konkretnie pieniędzy przeznaczy pan na ten cel? – pytała Bogumiła Burda. – Ilu osobom pan pomoże? Proszę o konkretne cyfry.

Brachmański bronił się mówiąc, że żadna para nie zostanie bez pomocy. Cokolwiek miało to znaczyć, przypominało ucieczkę od odpowiedzi i jeszcze bardziej rozsierdziło członkinie SLD.

– To jest podły chwyt i kiełbasa wyborcza. Zrobiliście z tego sprawę polityczną. Nawet gdy przejdzie piękna idea, że pan Brachmański da na ten cel pieniądze publiczne, to nikt do pana nie przyjdzie. Ten pomysł to obrzydliwa i podła kampania wyborcza – mówiła wzburzona Barbara Kukulska.

Ale do prawdziwego skandalu doszło już po samej konferencji. Członkowie SLD prowadzili „na żywo” audycję w internecie, w której mówili o in vitro i pomysłach radnego. W pewnym momencie do sali wszedł radny Brachmański (słychać dokładnie jego głos) i władczym tonem w stylu partyjnego aparatczyka z poprzedniej epoki, rozpoczął swój monolog słowami „teraz sobie pogadamy”. Po chwili przeszedł do konkretów: „jesteście głupsi niż ustawa przewiduje, dajecie wodę na młyn pisowskiemu radiu”.

Radnemu jak widać wyraźnie puściły nerwy. Chociaż jak twierdzą stali obserwatorzy lokalnej sceny politycznej takie zachowanie jakimś szczególnym odstępstwem od normy, w tym przypadku raczej nie jest…

Sytuację zarejestrowała kamera pana Partyka Nowakowskiego.

O całej sprawie jako pierwsze poinformowało Radio Zielona Góra.

Refleksje "przerwane" po konferencji prasowej, tak zwana "kiełbasa wyborcza" radnych obecnego prezydenta miasta Janusza Kubickiego, Zielona Razem.

Opublikowany przez Patryk Nowakowski Piątek, 5 października 2018

 

DANIEL SAWICKI

 

2 thoughts on “ZIELONA GÓRA: Radny Brachmański do kobiet z SLD – jesteście głupsi niż ustawa przewiduje

  1. Ale manipulacja. Do członków SLD a nie tylko do kobiet SLD. Chyba że Cezary to kobie? I to odcięte zdjęcie … Panie Danielu …

Comments are closed.