ZIELONA GÓRA: Radni Platformy dzielą kasę. Wesprą inwestycje i dadzą na kulturę oraz sport

Informacje News Bar News Slider

Tak zwana pula radnych to dziś 150 tys. zł na radnego. Każdy rajca może wskazać w ramach tej kwoty, jakie zadania chce zrealizować, najczęściej w swoim okręgu wyborczym. Radni Platformy podzielili się swoimi pomysłami na rozdział tych środków.

Dodajmy, że puli 150 tys. nie otrzymuje od prezydenta tylko jeden radny. Tomasz Nesterowicz z SLD, który zdecydowanie punktuje władze miasta.

Radni PO: Marcin Pabierowski, Mariusz Rosik, Adam Urbaniak, Mirosław Bukiewicz i Krzysztof Machalica przekażą powierzone im pieniądze na przeróżne cele.

Pabierowski chce wspomóc sportowców i zaproponował przekazanie pieniędzy na program stypendialny dla młodych zdolnych sportowców z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Sportowych w Zielonej Górze. Oprócz tego chce wspierać imprezy kulturalne, warsztaty, wymiany młodzieży, stowarzyszenia i organizacje pozarządowe.

Ze swojej puli Marcin Pabierowski chce też wykonać inwestycje na osiedlach, budować parkingi, chodniki i spowalniacze na drogach.

Oto pozostałe pomysły radnych PO.

Mariusz Rosik najwięcej pieniędzy przeznaczy na Dzielnicę Nowe Miasto. Zostaną zainwestowane głównie w oświatę, dzieci, młodzież oraz sport

Oto zadania:

– wsparcie dla szkół i przedszkoli

– wsparcie dla stowarzyszeń, organizacji pozarządowych dla OSP, kluby sportowe, rady sołeckie

Krzysztof Machalica będzie wspierał imprezy kulturalne, warsztaty oraz organizacje pozarządowe.

Z kolei przewodniczący rady miasta Adam Urbaniak zapowiada wsparcie dla imprez kulturalnych, warsztatów, organizacji pozarządowych.

Radny Mirosław Bukiewicz najwięcej środków przeznaczy na inwestycje związane z remontem chodników, doświetlenia przejść, siłowni zewnętrznych.

 

(ds)