ZIELONA GÓRA: Przebojowe pożegnanie karnawału w SP nr 13

Informacje News Bar News Box

Jest karnawał, a w karnawale wszyscy bardzo lubią bale…- jak pisał Jan Brzechwa…szczególnie, kiedy wiąże się to z dobrą zabawą, zdrową rywalizacją i życzliwą atmosferą, jaka z pewnością towarzyszyła grupom przedszkolnym , które wzięły udział w drugim etapie Festiwalu Przedszkolnych Talentów ,,Dzisiaj Przedszkolaki jutro Pierwszaki” w SP nr 13 w Zielonej Górze.

Tym razem na przyszłych pierwszoklasistów czekały zadania sprawdzające ich umiejętności artystyczne, a hasłem przewodnim uczyniono „Wesoły karnawał”. Taniec połamaniec, strój karnawałowy i maska karnawałowa z pewnością sprawdzały twórcze podejście dzieci do wykonywanych zadań. Pokaz talentów oraz karnawałowa runda muzyczna umożliwiły zaprezentowanie przez dzieci tych umiejętności, o które na co dzień wyróżniają je i czynią wyjątkowymi. A wszystko to odbywało się w iście bajkowym klimacie , przy akompaniamencie dziecięcych przebojów.

Jury , jak zwykle miało trudne zadanie – wszystkie grupy spisały się na medal. Ostatecznie na podium stanęły: I m-ce przyznano reprezentantom Miejskiego Przedszkola nr 34 w Zielonej Górze; II m-ce grupie z Miejskiego Przedszkola nr 46; III m-ce zajęło Miejskie Przedszkole nr 17; natomiast IV m-ce przyznano dzieciom z Miejskiego Przedszkola nr 3 i 6. Wszystkim zwycięzcom gratulujemy i życzymy powodzenia w ostatnim etapie zmagań przedszkolaków, które odbędzie się już wkrótce!

Agnieszka Weimann