ZIELONA GÓRA: – Ten pręt zagraża życiu! – alarmuje mieszkaniec

Informacje Inne News Bar News Box

– Sprawdźcie co drogowcy zostawili po sobie obok przejścia dla pieszych przy ul. Kupieckiej. Przecież to grozi zdrowiu i życiu – napisał do nas Czytelnik.

Zgodnie z życzeniem Czytelnika postanowiliśmy sprawdzić, co zostało w ziemi po remoncie ul. Westerplatte. Udaliśmy się w pobliże przejścia dla pieszych na ul. Kupieckiej tuż przy dyskotece X-Demon. To, co znaleźliśmy nie napawa optymizmem. Niestety, Czytelnik ma rację. Nadzianie się na wystający drut może mieć fatalne skutki.

Remont Westerplatte zakończył się w grudniu. Ulica jest równa ładna, a chodniki podobają się mieszkańcom. Owszem, tuż po zakończeniu remontu okazało się, że jest trochę niedociągnięć, ale z częścią rozprawiono się dość sprawnie. Brak było np. koordynacji świateł, tak aby utworzyły „zieloną falę” i dawały możliwość płynnej jazdy przez centrum miasta. Poza tym niedoróbki pojawiły się w kilku miejscach przy ułożonej kostce brukowej. Najgorsza sprawa, której nie da się już poprawić, to likwidacja postoju taksówek koło Topazu. Mimo protestów i próśb taksówkarzy urzędnicy miejscy zdecydowali się na wyznaczenie tylko dwóch miejsc dla taksówek wzdłuż ul. Westerplatte.

Wystający z ziemi pręt to jednak zupełna nowość. Nie wiadomo dlaczego coś takiego zostało po remoncie i jakim cudem drogowcy przeczyli wystający kawałek twardej blachy. Pytanie też, co z nadzorem nad pracami drogowymi i jakim cudem odebrano prace z takim felerem. Bo oprócz wystającego pręta widać, że nie położono należycie kostki brukowej.

– Nie chcę uprawiać czarnowidztwa, ale gdy ktoś będzie wychodził w nocy z dyskoteki, to może dojść do jakiejś tragedii – mówi pan Marek, któremu pokazaliśmy wystający z ziemi pręt. – Wiadomo, że po nocnej zabawie ludzie bywają pod wpływem alkoholu i mogą nie zauważyć takiej „pułapki”.

Ciekawe, co na to miejscy urzędnicy. Liczymy na szybką reakcję i likwidację zagrożenia.

(ds)

Wystający z ziemi tuż przy przejściu dla pieszych pręt stwarza ogromne zagrożenie