ZIELONA GÓRA: Pomóż Antosiowi. Przekaż mu swój 1 procent podatku

Informacje Inne News Bar News Slider

Antoś urodził się za wcześnie, we wrześniu 2016 r. w 27 tyg. ciąży. W związku ze wcześniejszym pojawieniem się na świecie, spędził w szpitalu ponad 2 miesiące.

Obecnie Antoś ma 15 miesięcy i waży ponad 8kg. Ma niedowład lewej części ciała (ręka i noga), problemy ze wzrokiem,  nieumiejętność przyjmowania pokarmów innych niż w stanie płynnym, a także zdiagnozowane porażenie mózgowe, spastyczność / hemiplegie.

W każdym tygodniu Antoś uczęszcza 4 razy na  rehabilitacje metodą Bobath, wczesne wspomaganie rozwoju (rehabilitacja wzroku), zajęcia z terapii zajęciowej ( dot. terapii ręki), a także ma wizyty u neurologopedy. Do tego dochodzą co około 3 miesiące wizyty u neurologa. W czasie bieżącego roku przeszedł  jeszcze 3 reoperacje wymiany zastawki, co niestety skutkowało wstrzymaniem zajęć rehabilitacyjnych i co za tym idzie-opóźnieniem postępów. Na obecną chwilę Antoni nie chodzi jeszcze sam, nie raczkuje, nie przewraca się samodzielnie . Z uwagi na nieumiejętność przyjmowania pokarmów stałych, nasz synek bardzo wolno przybiera na wadze, co nie jest bez znaczenia dla jego rozwoju.

Koszty lekarstw, wizyty u specjalistów oraz rehabilitacja bardzo obciążają nasz budżet domowy i przewyższają nasze możliwości  finansowe. W związku z tym, że Antoś potrzebuje stałej opieki, moja żona po urlopie macierzyńskim musiała zrezygnować z pracy zarobkowej, a co za tym idzie, jestem jedynym źródłem utrzymania naszej rodziny.

Najbliższe  lata życia Antosia są kluczowe dla jego dalszego rozwoju.

Przekazując 1 % swojego podatku oraz jakiekolwiek wsparcie finansowe, zwiększasz szansę na to, że kiedyś Antoś będzie mógł rozwijać się tak, jak wszystkie zdrowe dzieci.

Wszystkim darczyńcom dziękujemy,

Antoś i rodzice.