ZIELONA GÓRA * POLSKA: 13. emerytura Jarosława Kaczyńskiego na koncie stowarzyszenia… Dalej Razem

Informacje News Bar News Box News Slider

Obietnice polityków nie zawsze znajdują odzwierciedlenie w rzeczywistości, dlatego warto odnotować, że zielonogórskie Stowarzyszenie Dalej Razem otrzymało od prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego jego 13. emeryturę. Do wpłaty na stowarzyszenie zachęcił prezesa PiS jeden z rodziców.

Jak doszło do tego, że Jarosław Kaczyński przekazał pieniądze właśnie zielonogórskiemu stowarzyszeniu? Kilka tygodni temu jeden z rodziców napisał maila do biura poselskiego Jarosława Kaczyńskiego z prośbą o wpłatę trzynastej emerytury na stowarzyszenie Dalej Razem. Pan Jerzy wspomniał, że jest członkiem stowarzyszenia, a jego 15-letni syn Aleksander korzysta z pomocy organizacji. Argumentował tym, że stowarzyszenie pomaga przede wszystkim dzieciom oraz całym rodzinom i prowadzi szkołę i przedszkole.

– Przeczytałem gdzieś w internecie, że Jarosław Kaczyński chce przekazać pieniądze z trzynasyej emerytury na cele charytatywne. Napisałem więc, ale prawdę mówiąc nie sądziłem, że będzie pozytywna reakcja. Dlatego jestem jestem bardzo pozytywnie zaskoczony takim obrotem sprawy – powiedział nam Pan Jerzy. – Przecież podobnych stowarzyszeń jest całe mnóstwo i każde szuka pomocy i pieniędzy gdzie tylko się da. Uważam, że jest to dla nas zaszczyt.

Przypomnijmy, że stowarzyszenie Dalej razem prowadzi szkołę i przedszkole dla osób autystycznych.

Z kolei Jarosław Kaczyński obchodzi dziś 70. urodziny.

(ds)