ZIELONA GÓRA: Podwyżki czynszów w mieście o 50 procent to skandal – pisze Grzegorz Maćkowiak

Informacje News Box News Slider

 – Na skutek podwyżek czynszów lokali komunalnych i socjalnych w Zielonej Górze, zapłacimy rocznie więcej nawet o 2 tysiące złotych – alarmuje Grzegorz Maćkowiak (na zdjęciu z premierem Mateuszem Morawieckim), sekretarz zarządu Okręgowego Prawa i Sprawiedliwości w regionie lubuskim. – Wybory sie skończyły, więc rozpoczęło sie pasmo podwyżek… – ocenia Maćkowiak. Poniżej cały list:

Szanowni Państwo,

Od 1 kwietnia 2019 r. opłaty za wywóz śmieci wzrosły o ponad 100% w stosunku do cen z 2013 r. Wielu z mieszkańców naszego miasta musiało zadać sobie pytanie, dlaczego teraz i dlaczego tak duże? Myślę, że odpowiedz na to pytanie przyszła nieoczekiwanie w ostatnich dniach. Wybory się skończyły, więc rozpoczęło się pasmo podwyżek cen i opłat, które przyjmują horrendalne rozmiary.

W przypadku śmieci chodziło o podwyżkę w skali miesiąca rzędu 8-12 zł, czyli średnio 120 zł rocznie. Tylko nikt nie zakładał, że trzy tygodnie później dowiemy się o podniesieniu stawek czynszów za najem mieszkań komunalnych i socjalnych o ok. 50%, co przełoży się na koszt w skali roku ok. 2 tys. zł.

Skandalicznie duża podwyżka jest skutkiem nie podnoszenia cen przez lata, co dziś ma tłumaczyć, dlaczego jest tak duża. Tylko nikt nie wczuł się w sytuację mieszkańców, którym stawka czynszu podniesie się o 50 procent! Dodatkowo wielu lokatorów skarży się, że płacąc czynsze, od lat nie widzieli remontów i napraw.

Kluczowym w całej historii jest fakt, że ogromna podwyżka jest wynikiem zaniedbań władz miasta, a odpowiedzialność i ciężar mają ponieść zwykli mieszkańcy. Dlatego nie ma i nie będzie zgody na takie krzywdzące rozwiązanie. Proszę władzę miasta o opamiętanie.

Z poważaniem,

Grzegorz Maćkowiak

(P.O. Sekretarza Zarządu Okręgowego PiS)

 

1 thought on “ZIELONA GÓRA: Podwyżki czynszów w mieście o 50 procent to skandal – pisze Grzegorz Maćkowiak

  1. Jeśli to prawda to masakra, ale tak jest zawsze im więcej człowiek zarabia tym więcej musi wydawać

Comments are closed.