ZIELONA GÓRA: Pobiegnij dla Rafała! 15 września odbędzie się III Bieg Gladiatora

Informacje News Box News Slider

Rozpoczęły się przygotowania do kolejnego Biegu Gladiatora. Tym razem impreza odbędzie się 15 września.

Charytatywna akcje ma na celu pomóc Rafałowi Adamczakowi, który po koszmarnym wypadku jest sparaliżowany. – Tegoroczna trasa będzie liczyła siedem kilometrów, a na wszystkich czekają liczne atrakcje – mówi współorganizator biegu Radosław Brodzik. Jak zwykle akcja jest prowadzona dla Rafała. Jest nadzieja, że jego stan się polepszy. Rafał cały czas jest intensywnie rehabilitowany. Są postępy i nadzieja, że będzie coraz lepiej.

Karolina Michalczak ze stowarzyszenia „Zielona Góra Zacznij Biegać” wskazuje, że tegoroczna trasa będzie trochę łatwiejsza. Nie będzie to jednak czysta rekreacja. W poprzednich latach trasa miała jednak utrudnienia, których pokonanie dla zwykłego amatora stanowiły nie lada wyzwanie. – Zapisy są na stronie supersport.com.pl. W tym roku oprócz pakietu startowego będzie można opcjonalnie dokupić koszulkę – podkreśla Michalcczak.

Oprócz Biegu Gladiatora odbędzie się również wyścig kolarski MTB na dystansie 17 km. Wystąpi w nim m.in. Małgorzata Krawczyk z Polskiego Związku Sportu Niesłyszących.

– To będzie zupełna nowość. Wyścig będzie miał 17 km. Gosia również będzie brała udział w tym wyścigu. Trzeba jednak pamiętać, że nie będzie to łatwy wyścig. Trzeba się przygotować na liczne podjazdy – zapowiada Judyta Lejwoda.

Warto dodać, że po raz pierwszy zaprezentują się również zawodnicy futbolu amerykańskiego z Watahy Zielona Góra. Łukasz Gębara z Watahy potwierdził udział w biegu kilku zawodników klubu.

– Będziemy akurat mieli już wolne i okres roztrenowania, więc na pewno ktoś od nas pobiegnie – mówi Gębara. – Chcemy w ten sposób pomóc w gromadzeniu środków na leczenie Rafała.

(ds)