ZIELONA GÓRA: Pobiegną dla Marcina Galanta

Informacje News Box News Slider Wydarzenia

– Bardzo się cieszę, że znów zabiją gorące zielonogórskie serca, a los ludzi nie jest nam obojętny – powiedział Radosław Brodzik, współorganizator biegu Galant Race. To charytatywna akcja, która ma pomóc powrócić do zdrowia Marcinowi galantowi, nauczycielowi i pedagogowi.

Zielona Góra słynie już z biegów charytatywnych. Kilka razy w roku, za sprawą grupki pasjonatów biegania, odbywają się tu imprezy biegowe. Każda ma jakiś cel i zawsze zielonogórzanie i mieszkańcy okolic okazują swoje wsparcie. Nie inaczej zapewne będzie i tym razem. Stowarzyszenie Zielona Góro Zacznij Biegać wraz z przyjaciółmi zaprasza na bieg Galant Race, który odbędzie się 17 marca.

100 procent pieniędzy z zapisów na bieg trafi do Marcina Galanta. Można też pomagać Marcinowi przekazując mu jeden procent podatku oraz wpłacać na subkonto stowarzyszenia Warto Jest Pomagać. Liczymy, że uzyskane fundusze pomogą wrócić Marcinowi do pełnej sprawności i zwalczyć straszną chorobę.

Do współpracy włączyły się firmy. Katarzyna Sawko z SecoWarwick ze Świebodzina powiedziała, że jej firma współpracuje z Zespołem Szkół Elektronicznych i Samochodowych i dlatego chętnie wspiera akcję.

– Ta akcje to dobry przykład na to, że możemy współpracować na wielu polach – powiedziała Katarzyna Sawko. – Takimi dobrymi przykładami pokazujemy jak można współpracować i wiązać się ze szkołą. Mamy tutaj klasy zawodowe, ale chcemy też otworzyć nasze serca na tę akcję. I nie chodzi nam tylko o wsparcie finansowe. Nasze drużyna pracownicza zgłosiła się do tego biegu i również w ten sposób wspomagamy całe przedsięwzięcie.

W akcji weźmie udział klub Stemet BC ENEA. Katarzyna Marciniak podkreśliła, że klub po raz kolejny włącza się w akcję.

– Robimy to razem z naszym klubem kibica. Wszelkie akcje które były prowadzone zostały w całości przeznaczone na pomoc osobom potrzebującym – powiedziała Marciniak. – W biegu weźmie udział nasz media menager, który zapowiedział, że już zaczyna treningi, aby nas godnie reprezentować.

Głównym organizatorem biegu będzie jak zwykle Stowarzyszenie Zielona Góra Zacznij Biegać.

– Stowarzyszenie jak zwykle włącza się w tego typu imprezy – mówi Karolina Michalczak. – Chcemy robić biegi w miejscach, w których dotąd nikt nie biegał. Tym razem proponujemy teren: Park Braniborski i obszary leśne wokół Raculki i cmentarza. Udało nam się wytyczyć trasę liczącą 7,2 km. Nie jest wcale łatwa. Ma kilka podbiegów i nudy na pewno nie będzie. Mamy już około 100 zapisanych do biegu dorosłych. Zapisać się można poprzez stronę super-sport.com.pl

Opłata startowa to minimum 30 zł. Każdy kto ukończył 16 lat może wziąć udział w biegu. Oprócz tego dla młodszych będą zorganizowane minibiegi Mini Galant Race. Mogą wziąć w nich udział dzieci od drugiego roku życia.

– Zawsze pogoda nam dopisuje i gwarantujemy wszystkim wspaniały bieg. O 10.00 zapraszamy do parku Braniborskiego. – mówi Radosław Brodzik. – Będzie wsparcie masażystów i fizjoterapeutów. Będą też porady zdrowotne. O godz. 10.45 rozgrzewka, a o 11.20 biegi zakończą swoje zmagania. Odbędzie się tez pokaz tańca, a o 11.45 mecz koszykarzy kontra reszta świata. Podczas imprezy będzie można wylicytować wspaniałe gadżety. Bieg główny dorosłych o godz. 12.00.

(ds)