ZIELONA GÓRA: PiS proponuje: 15 milionów na renowacje kąpieliska w Ochli

Informacje News Box News Slider

To nie żart. Działacze Prawa i Sprawiedliwości wrzucają do budżetu pomysł na odnowienie kąpieliska miejskiego. – 15 milionów powinno wystarczyć – zapewnia Piotr Barczak. – To cyfra, która padała wielokrotnie podczas rozmów. Jest oparta na realnych wyliczeniach.

Kilka miesięcy temu radni Zielonej Razem chcieli ograć mieszkańców i na ich koszt rozpocząć remont Ochli. Na początek chcieli wyciągnąć milion z budżetu obywatelskiego. Mieszkańcy przejrzeli jednak szwindel i nie oddali swoich głosów na to zadanie.

Prawo do wypoczynku

Pomysł jednak nadal funkcjonuje w przestrzeni publicznej. Zapewne nie u rządzących bo sprawy bliskie mieszkańcom raczej nie są dla nich priorytetem, o ile nie mają przynosić głosów wyborczych.

Dlatego sprawą zajęli się radni i politycy PiS. – Mieszkańcy Zielonej Góry mają prawo do godnego wypoczynku i komfortu – powiedział na konferencji Piotr Barczak, kandydat Pis na urząd prezydenta miasta. – Od wielu lat interpelowałem w tej sprawie i nigdy nie spotkałem się ze zrozumieniem. Tak nie można. Dlatego mając swoich radnych w radzie miasta przedstawiamy uchwałę o włączeniu do budżetu na rok 2019 zadania, polegającego na rewitalizacji całościowej rewitalizacji kąpieliska.

Pod publiczkę czy dla mieszkańców?

Decyzja o włączeniu zadania do budżetu na 2019 rok powinna zapaść najpóźniej w październiku. Jak zachowają się radni Zielonej Razem? Tego nie wiadomo, bo przecież zapewne wykonają polecenie Janusza Kubickiego, nawet gdyby chcieli zrobić inaczej…

– To będzie sprawdzian z wiarygodności dla radnych rządzących miastem – mówi polityk PiS Grzegorz Maćkowiak. – Przypomnijmy, że radni Zielonej Razem chcieli rewitalizować Ochlę z budżetu obywatelskiego. Jeśli byli szczerzy to powinno im zależeć na tej inwestycji. Ale jeśli nie pozwolą na jej wrzucenie do budżetu, to znów wyjdzie na to, że robią coś tylko pod publiczkę i dla poklasku, a nie dla dobra miasta. Mam nadzieje, że podejmą odpowiednią decyzję, bo sprawa kąpieliska jest ważna dla wszystkich mieszkańców. Nie każdego stać na wyjazd do Łagowa czy do Niesulic. Zróbmy u nas coś co będzie prawdziwa perełką turystyczna i rekreacyjną.

Jak przypomina Piotr Barczak kwota 15 mln złotych nie jest wzięta z sufitu. – To pieniądze o których podczas rozmów często wspominał wiceprezydent Krzysztof Kaliszuk. Pamiętam dokładnie te rozmowy i nie mam powodu sądzić, że te słowa nie były wiarygodne. Te pieniądze moim zdaniem wystarczą, aby odnowić kąpielisko w Ochli – mówi Barczak.

DANIEL SAWICKI