ZIELONA GÓRA: Na Pchlim Targu w SP 21 zbierane są pieniądze na szczytny cel

Informacje News Bar News Box News Slider

Książki, ubrania, rowery, a nawet telewizor i okulary do rzeczywistości wirtualnej można było zakupić na podczas Charytatywnego Pchlego Targu w Szkole Podstawowej nr 21 na os. Pomorskim. Takich tłumów nie było tam od dawna.

Mieszkańcy osiedla tłumnie odpowiedzieli na apel szkoły i Stowarzyszenia Twórczych, Aktywnych Rodziców „STAR” i włączyli się w pomoc dla dwóch osób, które walczą z ciężki chorobami. Chodzi o dwie Anie, które nie poddają się w walce z chorobami. Pieniądze zostaną przeznaczone na ich leczenie i rehabilitację.

Edyta Codogni-Dżyga ze Stowarzyszenia „STAR”, działającego przy SP 21 mówi, że nie byłoby tej akcji, gdyby nie zaangażowanie wielu osób, które przynosiły na targ swoje fanty i ciasta.

Szczególnie wielkim wzięciem cieszyły się ciasta, które piekli rodzice uczniów z SP 21. Wielkie zainteresowanie wzbudził pojedynek piłkarski robotów, obsługiwanych zdalnie za pomocą konsoli.

Akcja była bardzo udana. Pani Sandra przyszła z synem i kupiła sporo zabawek i ubrań. – Ceny były bardzo atrakcyjne

– Chcieliśmy wszystkim serdecznie podziękować za przybycie i pomoc – mówi Codogni-Dżyga. – Ze swojej strony i stowarzyszenia dziękujemy serdecznie wszystkim. Mam nadzieje, że nasza akcja już niedługo stanie się akcją cykliczną.

Akcja w SP 21 potrwa do godz. 17.00.

DANIEL SAWICKI