ZIELONA GÓRA: Oddajcie pieniądze Polakom – mówi opozycja

Informacje News Box News Slider

Koalicja Obywatelska rozpoczyna kolejna akcję, za pomocą której uderza w PiS. Bilbordy z wizerunkiem szefa PiS i hasłem wskazującym, że rządzący Polską „wzięli pieniądze” będzie trwała trzy dni.

– W ciągu trzech lata rządów PiS, emeryci dostali 12 złotych podwyżki – mówi Waldemar Sługocki, przewodniczący Platformy Obywatelskiej w regionie Lubuskim. – A tymczasem członkowie PiS czerpią garściami z budżetu państwa. Pan Mateusz Morawiecki i inni członkowie rządu Beaty Szydło pobierali liczne nagrody. Dlatego protestujemy przeciw takim praktykom.

Zdaniem członków PO gro działaczy PiS-u z regionu lubuskiego korzysta materialnie na zmianie władzy. Wielu z nich zasiada w spółkach skarbu państwa i piastują inne intratne stanowiska w agendach rządowych.

– A przypomnę tylko co mówiła pani premier szydło. Miało być skromnie, godnie i z szacunkiem dla Polaków. Wiemy już na czym polega ta skromność i szacunek. Na pewno mamy do czynienia z niebywałą po 1989 roku butą, pychą i arogancją. To jest wprost skok na publiczną kasę.

Jak wskazuje Sługocki, stan finansów państwa jest coraz gorszy. Tymczasem przed nami kolejna perspektywa unijna, której będziemy beneficjentami.

Posłanka Katarzyna Osos wskazywała, że rządzący regularnie łamią kręgosłup demokracji. – Upolityczniają prokuraturę, sądy i mogą czuć się dzięki temu bezkarni. Dlatego mamy prawo i obowiązek, aby o tym mówić – podkreśla Osos. – Pis zapomniał o polakach. Budżet państwa to nie są środki PiS. To nie my mamy utrzymywać partie rządzącą, tylko rządzący powinni mieć na względzie los ludzi.

Posłanka PO zaapelowała też do Polaków, aby wskazywali i informowali o aferach, które widzą.

Aleksandra Mrozek z Nowoczesnej przypomniała, że członkowie rządu wypłacili sobie nagrody potajemnie.

– Jednocześnie zapomniano o nauczycielach, którzy codziennie ciężko pracują, aby wykształcić nowe pokolenie – powiedziała Mrozek. – Mało tego zafundowano nam reformę edukacji, która jest tak naprawdę „deformą” edukacji. Ten rok szkolny pokaże ile problemów oświatowych dotyka środowisko oświatowe po wprowadzeniu nieprzemyślanych przepisów.

DANIEL SAWICKI