ZIELONA GÓRA: Nowoczesna wskaże swojego kandydata na prezydenta

Informacje News Box News Slider

Wiele wskazuje, że nie będzie wspólnego kandydata Nowoczesnej i Platformy Obywatelskiej na prezydenta Zielonej Góry. W poniedziałek ma zostać zaprezentowany kandydat Nowoczesnej.

Miało być porozumienie na wybory samorządowe, ale widać, że w wielu ośrodkach sztuczna przyjaźń zaczyna przeradzać się w niechęć.

– Nowoczesna jest oddzielnym bytem, demokratyczną, niezależną partią i ma prawo wystawiać swoich kandydatów na prezydenta – usłyszeliśmy od jednego z jej działaczy.

Takie postawienie sprawy wywraca w dość zdecydowany sposób plan na wybory samorządowe. Kilka miesięcy temu partie powołały bowiem zespoły, które miały opracować warunki i zasady porozumienia,. W praktyce oznaczało to podział miejsc na listach do sejmiku oraz w powiatach i gminach.

Z obozu Nowoczesnej od kilku tygodni wybrzmiewał jednak głos, który wskazywał, że nic się nie dzieje w tym kierunku, a Platforma po prostu robi swoje i nie ogląda się na partnera. Dlatego pomysł o swoim niezależnym kandydacie nie jest wcale nowy.

Z naszych informacji wynika, że kandydatem Nowoczesnej na prezydenta Zielonej Góry będzie Andrzej Żywień, który w ostatnich wyborach samorządowych startował do rady miasta z list… Platformy Obywatelskiej.

(ds)