ZIELONA GÓRA: Nowoczesna karta może nam rozruszać turystykę

Informacje News Box News Slider

– Spójrzmy na inne miasta i wprowadźmy u nas Zielonogórską Kartę Turystyczną – mówi Grzegorz Maćkowiak, polityk PiS. – Dlatego apelujemy do prezydenta w tej sprawie. Nie pozostawajmy w tyle.

Podobna kartę mają już aglomeracje typu Poznań, Lublin czy Wrocław. Taka karta to tak naprawdę zintegrowany system wskazujący najciekawsze miejsca i zabytki w danym mieście. Dzięki karcie turysta miałby ułatwione zadanie podczas poruszania się po mieście, a przy okazji sporo by zaoszczędził. Z kolei miasto Zielona Góra dodałoby kolejną cegiełkę ku innowacyjnemu rozwojowi.

– Mamy sporo ciekawych miejsc i możemy je spokojnie tam umieścić. Mamy już w pewnej mierze przetarty szlak za pomocą karty Zgrana rodzina. Z kolei z kartą turystyczną odwiedzający nasze miasto mogliby np. liczy na zniżki w restauracjach, czy hotelach, a komunikacją miejską mogliby podróżować za darmo – podkreśla Grzegorz Maćkowiak.

Karta miałaby być w pełni zintegrowana ze stroną internetową, dzięki której będą one obsługiwane. Zdaniem Maćkowiaka może to pozytywnie wpłynąć na wygenerowanie impulsu turystycznego.

Dzięki karcie zyskamy:

  1. Wejścia do wybranych obiektów kulturalnych i rozrywkowych.
  2. Komunikacja miejska.
  3. Rabaty w wybranych restauracjach i hotelach.

Długość działania karty:

  1. 24h
  2. 48h
  3. 72h
  4. Weekendowa (od piątku do niedzieli).

Typ karty:

  1. Ulgowa
  2. Normalna
  3. Grupowa

Transport publiczny:

Przejazdy komunikacją miejską bezpłatne w ramach zakupionej karty. Uprawnienie na przejazd komunikacją miejską jest ważne przez cały czas aktywności karty.