ZIELONA GÓRA: Nowa siedziba Transition Technologies PSC

Inne News Bar

W tym tygodniu, firma Transition Technoliges PSC, zakończyła proces przenoszenia swojego zielonogórskiego oddziału. Nowe biuro TTPSC mieścić się będzie teraz w zabytkowej willi przy ulicy Bohaterów Westerplatte 45.

Transition Technologies PSC jest firmą należącą do Grupy Kapitałowej Transition Technologies (TT) – polskiego holdingu informatycznego. TT nieprzerwanie od 1991 roku tworzy autorskie systemy informatyczne oraz nowoczesne rozwiązania techniczne dla krajowych i międzynarodowych klientów. Transition Technologies PSC specjalizuje się w tworzeniu rozwiązań IT dla przemysłu, szczególnie Connected Product Lifecycle Management i zastosowaniu w przemyśle najnowszych technologii Internetu Rzeczy (IoT) i Rozszerzonej Rzeczywistości (AR).

Główna siedziba firmy mieści się w Łodzi. Jednak posiada ona swoje oddziały również w Kielcach i Białymstoku. Teraz do miast tych dołącza również Zielona Góra.

Oddział Transition Technologies PSC został otwarty w naszym mieście w listopadzie ubiegłego roku. Tymczasowa siedziba firmy mieściła się w biurowcu przy ulicy Stanisława Wyspiańskiego 11. Jednak od początku tego tygodnia została przeniesiona do wyremontowanej willi, w której niegdyś mieściła się przychodnia lekarska Zastal, ulokowanej przy Bohaterów Westerplatte 45.

Przeniesienie siedziby do nowego, większego budynku, wymuszone jest potrzebą zatrudnienia kolejnych specjalistów z obszaru IT.

W tej chwili pilnie poszukujemy programistów Java i FrontEnd – zarówno seniorów, jak i osób ze średnim doświadczeniem, a także specjalistów DevOps i SQL-ETL. Chętnie zatrudnimy też testerów. – opowiada w rozmowie z nami Paweł Stodolny – kierownik biura. – Rekrutacja już trwa, więc kandydaci mogą składać swoje CV.

Zielonogórska siedziba Transition Technologies PSC zajmować się będzie głównie realizacją projektów z obszarów IoT, Augmented Reality, Machine Learning, a także PLM.