ZIELONA GÓRA: Nowa ścianka wspinaczkowa dla prawdziwych twardzieli

Informacje Inne News Box News Slider

Mamy w mieście nową ścianę wspinaczkową. W piątek Kub Wysokościowy Zielona Góra otworzył nowy obiekt.

Podczas otwarcie pokaz wspinania zaprezentowali w wykonaniu członkowie KWZG.

Najmłodsi mogli wziąć udział w turnieju wspinania, natomiast dla publiczności były konkursy wspinania, zręcznościowe i z wiedzy o tematyce wysokogórskiej,

Dla klubowiczów zorganizowano turniej wspinania

Specjalna okazją dla wszystkich fanów wspinaczki było spotkanie z himalaistą Witoldem Szylderowiczem, zdobywcą ośmiotysięcznika Gaszerbrum II.

OPIS ŚCIANKI

Nowa ścianka to jedno ze zwycięskich zadań Budżetu Obywatelskiego 2016. Ponad piętnastoletnia, wyeksploatowana ścianka wspinaczkowa w hali sportowej MOSiR została zmodernizowana w sposób dorównujący pod względem jakości najnowszym tego typu obiektom w Polsce. Mogą z niej  korzystać wszystkie osoby zainteresowane wspinaczką sportową. Nowa ścianka wspinaczkowa w hali MOSiR ma powierzchnię ponad 160 m2, czyli o połowę więcej niż poprzednia. Wysokość nowej to 7,5 m, co daje możliwość poprowadzenie dróg wspinaczkowych o długości nawet 9 m. Do ułożenia dróg o różnym stopniu skomplikowania – od najprostszych, przeznaczonych dla początkujących wspinaczy, po skomplikowane o dużej trudności, użyto 500 całkiem nowych chwytów. Nowoczesna jest również sama struktura ścianki – płyta z żywicy epoksydowej pokryta specjalną powierzchnią tarcia. Powstało 14 nowych stanowisk asekuracyjnych, które dają możliwość ułożenia 25-30 dróg, na których jednocześnie będzie się mogło wspinać nawet 12 zespołów.

Ścianka wspinaczkowa to zwycięskie zadanie z Budżetu Obywatelskiego 2016 r., na które zagłosowało aż 1165 mieszkańców. Koszt inwestycji to ponad 150 tys. zł.

(ds/red)

fot. facebook.com/barbarakuraszkiewiczmachniak