ZIELONA GÓRA: PILNE: w poniedziałek nadzwyczajna sesja w sprawie spółek miejskich

Informacje News Box News Slider

Prawo i Sprawiedliwość złożyło wniosek o  zwołanie nadzwyczajnej sesji rady miasta. Powodem są niejasności w miejskich spółkach. Pod wnioskiem podpisał się też radny SLD Tomasz Nesterowicz. Sesja rozpocznie się w poniedziałek  16 lipca, o godz. 14.00.

Afera związana ze śmiecia byłej księgowej spółki Zielonogórskich Zakładów Usług Miejskich w skład której wchodzi zakład pogrzebowy i palmiarnia zatacza coraz szersze kręgi. Kilka dni temu informowaliśmy o liście pracowników ZZUM  skierowanym do prezydenta, w którym proszą o interwencje. Opisują w nim masę nieprawidłowości.

Po ujawnieniu listu radni PiS zdecydowali o złożeniu wniosku o zwołanie nadzwyczajnej sesji. Jednym z punktów ma być sprawa zmian w komisji rewizyjnej, która powinna przeprowadzić kontrolę w spółkach. Przypomnijmy, że na jej czele stoi Krzysztof Machalica z Platformy Obywatelskiej, który do niedawna wraz z klubem PO był koalicjantem prezydenckiego ugrupowania Zielona Razem.

Radny Jacek Budziński podkreśla, że zwołanie sesji jest skutkiem ostatnich zdarzeń i informacji o nieprawidłowościach w miejskich spółkach.

– Prezydent i zarządzający powinni przedstawić Radzie Miasta i mieszkańcom sytuację w spółkach. Sprawy, o których donoszą media  powinny zostać wyjaśnione jak najszybciej – komentuje Budziński.

Radni PiS stwierdzili, że w obliczu ostatnich zdarzeń i informacji o nieprawidłowościach w miejskich spółkach prezydent i zarządzający powinni przedstawić Radzie Miasta i mieszkańcom sytuację w spółkach.

Z kolei przewodniczący klubu PO w radzie miasta Marcin Pabierowski uważa, że w sprawie ZZUM brakuje jasnej i czytelnej informacji ze strony miasta.

– To prezydent odpowiada za spółki miejskie i myślę że mieszkańcy chcą wiedzieć jakie kroki miasto podjęło w tej sprawie i czy został wykonany audyt. Brakuje czytelnej informacji ze strony miasta – zauważa Pabierowski.

(ds)