ZIELONA GÓRA: Możemy mieć darmową komunikację w Zielonej Górze – mówi Tomasz Nesterowicz

Informacje News Box News Slider

Będziemy mieć darmową komunikację miejską? Jeśli radni poprą pomysł radnego Tomasza Nesterowicza, to tak się stanie. Ale do tego potrzeba 13 głosów radnych. A większość w radzie ma Janusz Kubicki.

Pomysł, który został wprowadzony już w kilku miastach w Polsce. Kiełkował w głowie radnego SLD już dwa lata temu. W tym czasie Tomasz Nesterowicz przedstawił cały pakiet uchwał.

– Bezpłatna komunikacja to nie jest fanaberia, ani populizm – mówi Tomasz Nesterowicz. – To jest alternatywa dla naszego miasta. Musimy mieć świadomość, że jeśli chcemy, aby Zielona Góra była przyjazna to ona musi być także przyjazna na poziomie komunikacyjnym. Przecież co roku mieszkańcy płacą za komunikację i wymianę taboru. Wprowadzenie darmowej komunikacji spowoduje, że skończymy z pewna fikcją.

Jak podkreślają Nesterowicz i Radosław Brodzik wprowadzenie bezpłatnych przejazdów spowoduje, że mieszkańcy mogą zacząć rezygnować z jazdy samochodem. A to wiąże się z zablokowaniem wycinania drzew pod parkingi.

– Jest to rodzaj ukłonu w stronę mieszkańców którzy są aktywni i chcą się poruszać po mieście – mówi Radosław Brodzik, polityk SLD. – Jeśli będzie możliwość darmowego przejazdu to z pewnością całe rodziny z chęcią przyjadą w wolny dzień do centrum miasta bez samochodu. W ciągu tygodnia wszystkie miejsca parkingowe są zapchane. Przy urzędach, na placach i parkingach. Wprowadzenie darmowej komunikacji może rozładować i rozwiązać ten problem.

Jak zapowiada Tomasz Nesterowicz, jego kolejne projektu uchwał są w przygotowaniu. – Tę uchwałę skierowaliśmy już do rady – mówi Nesterowicz. Wszystkie nasze projekty spinają się klamrą pod hasłem „Zielona Góra To Ludzie”. Jeśli nie da się ich wprowadzić teraz, to po wyborach, gdy zostanę prezydentem, na pewno wejdą w życie.

 

(ds)

Radosław Brodzik i Tomasz Nesterowicz zapowiadają wprowadzenie w Zielonej Górze darmowej komunikacji autobusowej