ZIELONA GÓRA: Mapa potrzeb Nowoczesnej

Informacje Inne News Bar

Widzisz dziurę w jezdni, odstający krawężnik, albo chcesz zgłosić jakiś pomysł infrastrukturalny np. konieczność budowy nowych chodników i tras dla rowerów? Nic prostszego działacze Nowoczesnej proponują narzędzie do za pośrednictwem którego, będzie można zgłaszać pomysły do miasta.

Strona internetowa www.mapapotrzeb.zgora.pl, której administratorem jest zielonogórski oddział Nowoczesnej został przygotowana przez Mateusza Sikorskiego. Za jej pomocą można na mapie Zielonej Góry oznaczać miejsca, które chcemy zasugerować do zmian.

– Taki narzędzie umożliwi nam kontakt na żywo z urzędnikami, którzy mogą zająć się naszym pomysłem na zmiany – mówi Mateusz Sikorski. – Obsługa strony jest bardzo prosta. Wystarczy kliknąć na mapę w miejscu, w którym jesteśmy i wpisać informację, która zostanie przesłana do administratora.

Jak podkreśla Marlena Kopij, szefowa koła Nowoczesnej w Zielonej Górze, projekt Mapy Potrzeb wpisuje się doskonale w ideę Smart City.

Członkowie Nowoczesnej zapewniają, że są w stanie przekazać całość urzędowi miasta, aby platforma wymiany informacje posłużyła wszystkim zielonogórzanom. – Mapa jest na ukończeniu. Do jej obsługi będzie wystarczył jeden człowiek – ocenia Sikorski. – I to właściwie cały koszt jej utrzymania.

 

DANIEL SAWICKI