ZIELONA GÓRA * LUBUSKIE: PiS wygrywa w kraju, KE w Lubuskiem

Informacje News Bar News Box News Slider

Prawo i Sprawiedliwość wygrało kolejne wybory. Tym razem zdominowało elekcję do Parlamentu Europejskiego. W lubuskim rządzi jednak Koalicje Europejska. Prawdopodobnie zdobędzie dwa mandaty, a PiS jeden.

O 21.00 w sztabie wyborczym PiS wybuchała euforia. Poseł Jerzy Materna wraz z innymi politykami i samorządowcami świętował triumf swojej partii. – Musimy pracować, bo widzimy, że Polacy zapominają szybko, co dla nich robimy – stwierdził Materna. – Ale dzis się cieszymy. Jest triumf wyborczy i to jest najważniejsze.

Materna zauważył, że PiS pokonał koalicję, która zmobilizowała sie jak nigdy dotąd. – Cieszę się, że kraj się zmienia i to jest dla mnie najwazniejsze.

Z kolei radny sejmiku Zbigniew Kościk podkresla, że PiS miał bardzo profesjonalną kampanię. – Walka na programy bardziej trafia do wyborców i nie wystarczy połeczyc sie w jeden twór polityczny, aby wygrać – podkreslił Kościk.

Pior Barczak, radny i przewodniczący rady miasta zauważa, że PiS od zawsze notuje w regionie lubuskim słabsze wyniki niż w kraju. – Jesteśmy tutaj niemal na misji – powiedział uradowany Barczak. – Cieszymy sie z wyniku wyborczego, a przede wszystkim dziękujemy naszym wyborcom. Wynik wyborczy oznacza, że musimy jeszcze bardziej i intensywniej zaangażować się i pracować dla Polaków.

(ds)