ZIELONA GÓRA: LUBUSKI MISTER BUDOWNICTWA

Inne Wydarzenia

Pierwszy etap konkursu Lubuski Mister Budowy wkracza w decydująca fazę. – Mamy zgłoszenia 15 budynków od dziewięciu inwestorów. Liczę, że w najbliższych dniach te liczby wzrosną – zachęca prezes Lubuskiej Izby Budownictwa Zenon Bambrowicz.

Przypomnijmy, to już 24 odsłona konkursu na lubuskie perły budownictwa. Już niebawem komisja ekspercka wyłoni najlepsze obiekty wybudowane w naszym regionie w 2017 roku. – Pierwszy etap wkracza w decydującą fazę. Już 25 czerwca, w Uniwersytecie Zielonogórskim zbierze się Kapituła Konkursowa. Dotychczas wpłynęły do nas zgłoszenia od dziewięciu inwestorów, którzy do konkursu zaproponowali 15 swoich obiektów. Bardzo liczę na to, że w najbliższych dniach przybędzie chętnych do zdobycia tego zaszczytnego i prestiżowego wyróżnienia – mówi Zenon Bambrowicz, prezes Lubuskiej Izby Budownictwa, która organizuje Lubuskiego Mistera Budowy.

– Wykonawcy i projektanci mogą zgłaszać projekty do końca czerwca – mówi Zenon Bambrowicz, Prezes Lubuskiej Izby Budownictwa. – Następnie do 15 lipca wspólnie z kapitułą i Urzędem Marszałkowskim dokonamy przeglądu tych obiektów i kapituła dokona ich oceny. 28 września w Palmiarni odbędzie się Gala Budownictwa na której zastaną wręczone mistery. W tym roku mamy kilka bardzo ciekawych obiektów zarówno jeśli chodzi o budynki mieszkaniowe, jak i o obiekty użyteczności publicznej.

Warto dodać, że oprócz LiB w organizację mocno angażuje się Uniwersytet Zielonogórski, Lubuska Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa, a także władze Zielonej Góry i Urząd Marszałkowski.

Dotychczas zgłaszane przez inwestorów, wykonawców i projektantów obiekty budowlane z zakresu budownictwa mieszkaniowego wielorodzinnego, użyteczności publicznej, małokubaturowego, przemysłowego, zabytkowego, dróg i mostów, adaptacji i remontów, osiedli mieszkaniowych oraz innych charakteryzowały się m.in. nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi, wysoką jakością wykonawstwa czy zapewnieniem bezpieczeństwa pracy i ochrony środowiska. Mamy nadzieję, że nie inaczej będzie także podczas tegorocznej edycji.

Podkreślmy, że eksperci oceniają nie tylko architekturę czy zagospodarowanie terenu, ale także funkcjonalność, konstrukcję i poziom wykończenia.

Zgłoszenia można składać bezpośrednio w biurze LiB, a także telefonicznie lub mailowo.

Więcej szczegółów na stronie internetowej www.lubuskaizbabudownictwa.pl

(red)