ZIELONA GÓRA: KUKIZ15 rozpoczyna kampanię wyborczą

Informacje News Box News Slider

Ruch Pawła Kukiza w Zielonej Górze rozpoczyna nieoficjalną kampanię samorządową. – Najpierw prezentacje naszych celów, potem wskazanie kandydata – mówi Olimpia Tomczyk-Iwko, koordynator wojewódzki KUKIZ 15.

Otwartość, Transparentność, uczciwość. To podstawy programowe ruchu, które zaprezentowali Tomczyk-Iwko, Paweł Maciejewski, rzecznik i koordynator wyborów w Zielonej Górze oraz Sławomir Kowalski, sekretarz ruchu i koordynator wyborów na powiat zielonogórski.

– Zapowiedzieliśmy już otwartość, a to oznacza, że gdy wygramy wybory w mieście, to pierwszą rzeczą będzie gruntowny audyt – podkreśla Tomczyk-Iwko. – Poprosimy o niego NIK, i służby, które na co dzień mają zadania kontrolne wobec samorządu. Nie chcemy, aby po kilku miesiącach okazało się, że są jakieś sprawy, które kładą się cieniem na prace samorządu.

W kolejnych tygodniach przedstawiciele KUKIZ15 będą organizowali kolejne konferencje i przedstawią swoje pomysł i program wyborczy. W czerwcu zostanie ogłoszony kandydat na prezydenta miasta.

(ds)