ZIELONA GÓRA: Koncert pasyjny w wykonaniu Jerzego Zelnika

Informacje News Bar News Box Wydarzenia

23 marca 2018 r. o godz. 19:00 w kościele św. Alberta Chmielowskiego w Zielonej Górze odbędzie się koncert pasyjny w wykonaniu Jerzego Zelnika.

Projekt 14 KATEDR opiera się na prezentacji wydarzenia słowno-muzycznego z udziałem uznanego aktora teatralnego i filmowego w 14 katedrach/świątyniach na terenie całego kraju.

1 edycja projektu odbyła się w 2017 roku w okresie w Wielkiego Postu w 14 katedrach i świątyniach w Polsce (liczba 14 w tytule projektu jest nawiązaniem do 14 stacji drogi krzyżowej).

14 KATEDR to wydarzenie słowno-muzyczne wprowadzające w czas Wielkiego Tygodnia, na które składa się KONCERT PASYJNY oparty na medytacji księdza Grzegorza Strzelczyka w aktorskiej interpretacji Jerzego Zelnika oraz Oratorium Josepha Haydna „Siedem ostatnich słów Chrystusa na krzyżu” w wykonaniu Baltic Neopolis Ensamble – muzyków liderów Baltic Neopolis Orchestra. Dopełnienie całości stanowi oprawa multimedialna na podstawie filmu  „Pasja” Mela Gibsona.

Przesłanie koncertu ma charakter uniwersalny i dedykowane jest dla szerokiej publiczności. Jest on przeznaczony dla tych, którzy cenią wydarzenia artystyczne na wysokim poziomie, dla osób poszukujących życiowej inspiracji odwołującej się do źródeł kultury chrześcijańskiej, jak i dla tych, którzy pragną poznać dziedzictwo kulturowe Europy.

Na wydarzenie zaprasza Poseł na Sejm RP Marek Ast. Wstęp jest bezpłatny.