ZIELONA GÓRA: Kolejne „wiekowe” przedszkole idzie do remontu

Informacje News Box News Slider

Znów wydamy ponad dwa miliony złotych i kolejne przedszkole odzyska świetność. Przynajmniej z zewnątrz. Dziś Janusz Kubicki podpisał umowę na termomodernizacje kolejnego obiektu. Prace wykona firma IZOTECH Józef Modrzyk.

Blisko 80 procent kwoty, którą wyda miasto, będzie pochodziło z pieniędzy unijnych. Nic dziwnego, bo miasto w tegorocznym budżecie zapisało ogromną sumę do wydania właśnie z tej puli. Więc trzeba się ostro napocić, aby te pieniądze pozyskać, a potem jeszcze dobrze wydać.

– Jesteśmy gotowi na to, aby podołać tego typu zadaniu i wyremontujemy przedszkole – zapewnił wykonawca. – Terminy są krótkie, ale z pewnością sobie poradzimy. Będziemy robić równolegle dwa przedszkola. Część specjalistycznych prac zlecimy podwykonawcom.

Janusz Kubicki podkreślił, że zakres robót jest spokojnie możliwy do realizacji. – Poprzednie przedszkole, na które podpisywaliśmy umowę na remont i obecne są niemal tożsame – zapowiedział prezydent. –  Przedszkole ma ponad 30 lat i jego remont był oczekiwany od dawna.

W ramach prac zostaną docieplone ściany, przyziemie, podłogi i dach. Zostanie zmodernizowany system grzewczy i węzeł cieplny.