ZIELONA GÓRA: To już pewne. W Zespole edukacyjnym nr 3 Stefana Bulandę zastąpi Beata Fabisiak

Informacje News Box News Slider

Obecna wicedyrektor ZE nr 3, od 23 czerwca będzie pełniła obowiązki dyrektora Zespołu Edukacyjnego nr 3. Potem zostanie pełnoprawnym dyrektorem szkoły.

Kilka dni temu dyrektor ZE nr 3 Stefan Bulanda złożył rezygnację z prowadzenia szkoły. Jak udało nam się dowiedzieć, dymisja była wynikiem zakulisowych rozgrywek, które miały niewiele wspólnego z realizacją programu dydaktycznego, a sprowadzały się do szukania rzekomych błędów w administrowaniu placówką.

Co ważne, niedociągnięcia wskazywane przez urzędników w żaden sposób nie mogły doprowadzić do dymisji dyrektora, a jedynie zostały wykorzystane do jego rezygnacji.

Zadziwiające jest, że grono nauczycielskie w większości nic nie wiedziało o zmianie władz szkoły, a informacja wywołała konsternację i doprowadziła do tworzenia niepotrzebnych teorii spiskowych.

Na nasze pytania o powody milczy kuratorium. Wicekurator Katarzyna Pernal Wyderkiewicz zasłoniła się brakiem zgody na informowanie mediów od swojej szefowej, natomiast lubuska kurator Ewa Rawa nie odpowiedziała na pozostawioną przez nas prośbę o kontakt.

Do tematu powrócimy.

(ds)