ZIELONA GÓRA: Jedna z odremontowanych z ulic w Starym Kisielinie została zniszczona podczas prac remontowych

Informacje Inne News Bar News Box

Nie mają szczęścia do remontów dróg mieszkańcy Starego Kisielina. Gdy jedne są remontowane to inne są niszczone, zapewne podczas prac remontowych.

Taka sytuacja widoczna jest choćby w Starym Kisielinie przy zbiegu ulic Dojazdowej i Wiosennej. Ulica Dojazdowa została odnowiona i wyłożona nowym polbrukiem, ale przy okazji uszkodzono fragment innego traktu. Nie uszło to uwadze mieszkańców, którzy zaalarmowali społeczników.

– Nie ma zgody na takie dziadostwo – mówi Piotr Natkański, który otrzymał informacje o sprawie. – Takie zachowanie jest niedopuszczalne. Co z tego, że robimy ładne trakty i ulice, skoro przy okazji niszczymy to, co zostało już wcześniej odnowione. Ktoś powinien ponieść koszty naprawy tej drogi.

W Kisielinie trwa obecnie remont kilku ulic. Prace wykonywane są z bonusa połączeniowego oraz pieniędzy, które wieś otrzymuje w ramach bieżących wydatków z urzędu miasta. Prace idą sprawnie i powoli wykonywane są kolejne ulice. Zniszczenie jednej ulicy podczas remontu innej to jednak rzadkość.

Dyrektor Departamentu Inwestycji i Zarządzania Drogami Paweł Urbański dowiedział się o sprawie od nas. Wskazuje, że jeśli okaże się, iż to wykonawca ponosi wine za usterkę, będzie musiał naprawić ją na swój koszt.

(ds)