ZIELONA GÓRA: Focus Mall zostanie powiększony

Informacje Inne News Bar

O nowe 15000 metrów kwadratowych wzbogaci się Centrum handlowe Focus Mall w Zielonej Górze. Decyzje już zapadła. Mimo że w niektóre niedziele będzie zamknięta

Jak nieoficjalnie wiadomo, właściciel galerii chce powiększyć obiekt o kolejne 1500-2000 mkw. To potężna inwestycja, która może doprowadzić do zmian na zielonogórskim rynku handlowym.

Jak wynika z planów dobudowana część ma powstać na terenie położonym od strony parkingu. Właściciele zamierzają poszerzyć ofertę galerii o marki selektywne, których brakuje w Focusie. Obecnie są na etapie uzyskiwania stosownych dokumentów i pozwoleń.

Koszt inwestycji, to około 70 mln euro. W planach jest powiększenie galerii o ok. 15 tys. mkw. Focus Mall a zostać rozbudowany w przyszłym roku, czyli w okresie gdy przypada dziesięciolecie galerii w Zielonej Górze. Inwestorem jest firma Firma Rockcastle Global Real Estate.

Centrum handlowe Focus Mall Zielona Góra ma obecnie powierzchnię 48 tys. mkw., która mieści m.in.112 sklepów i kino Cinema City. Obiekt dysponuje 950 miejscami parkingowymi. Galerię odwiedza tygodniowo ponad 100 tys. osób.

(red)