ZIELONA GÓRA: Focus Mall zostanie powiększony

Informacje Inne News Bar

O nowe 15000 metrów kwadratowych wzbogaci się Centrum handlowe Focus Mall w Zielonej Górze. Decyzje już zapadła. Mimo że w niektóre niedziele będzie zamknięta

Jak nieoficjalnie wiadomo, właściciel galerii chce powiększyć obiekt o kolejne 1500-2000 mkw. To potężna inwestycja, która może doprowadzić do zmian na zielonogórskim rynku handlowym.

Jak wynika z planów dobudowana część ma powstać na terenie położonym od strony parkingu. Właściciele zamierzają poszerzyć ofertę galerii o marki selektywne, których brakuje w Focusie. Obecnie są na etapie uzyskiwania stosownych dokumentów i pozwoleń.

Koszt inwestycji, to około 70 mln euro. W planach jest powiększenie galerii o ok. 15 tys. mkw. Focus Mall a zostać rozbudowany w przyszłym roku, czyli w okresie gdy przypada dziesięciolecie galerii w Zielonej Górze. Inwestorem jest firma Firma Rockcastle Global Real Estate.

Centrum handlowe Focus Mall Zielona Góra ma obecnie powierzchnię 48 tys. mkw., która mieści m.in.112 sklepów i kino Cinema City. Obiekt dysponuje 950 miejscami parkingowymi. Galerię odwiedza tygodniowo ponad 100 tys. osób.

(red)

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *