ZIELONA GÓRA: Na Festynie Bociana pływało 100 osób! Zbierano pieniądze dla potrzebujących

Informacje News Box News Slider

3200 zł udało się zebrać podczas kilkugodzinnego „Festynu Bociana”, który z inicjatywy Stowarzyszenia Rafała Jaszczyńskiego, odbył się w niedzielę na basenie przy ul. Wyspiańskiego. – Bardzo dziękuję wszystkim za udział – mówi Rafał Jaszczyński organizator imprezy.

Dopisali dorośli i dzieci, którzy gremialnie wzięli udział w imprezie. Dzięki nim basen tętnił życiem. W wodzie ścigano się na różnych dystansach, ale wiadomo, że chodziło os szczytny cel, a nie o wygrywanie.

– Przyszło ponad 100 osób. To o wiele więcej niż roku temu, gdy inaugurowaliśmy Festyn Bociana. Pojawiła się nowa konkurencja, czyli pływanie na materacach – mówi Rafał Jaszczyński. – Zebraliśmy 3200 zł, czyli o tysiąc zł więcej niż rok temu. Wszystkie pieniądze zostaną przeznaczone na leczenie 30-letniej Ani oraz 3-letniego Jasia Twardowskiego.

Podczas imprezy namawiano, do oddawania krwi i rejestracji w banku dawców szpiku kostnego DKMS.

Festynowi towarzyszyły liczne atrakcje. Pojawili się motocykliści z grupy „Blue Kings”, którzy także wrzucili trochę „grosza” do puszki z pieniędzmi, a wspaniały pokaz dała grupa taneczna „Talenciaki” ze szkoły tańca „Keep on dancing”.

Organizatorzy uhonorowali też osoby, które szczególnie przysłużyły się organizacji imprezy. Otrzymali je dyrektor MOSiR-u Robert Jagiełowicz, który wspomógł imprezę, nieodpłatnie udostępniając basen oraz radny Jacek Budziński. Obaj otrzymali statuetki „Przyjaciel Stowarzyszenia”.

Wszyscy uczestnicy biorący udział w rywalizacji otrzymali pamiątkowe dyplomy.

– Cieszymy się, że pojawił się pan Tomasz Malski, który był w zastępstwie Józefa Malskiego, który jest honorowym obywatelem Zielonej Góry. – podkreśla Rafał Jaszczyński.

(ds)