ZIELONA GÓRA: Dzielnica Nowe Miasto odcięta od rowerów

Informacje News Box News Slider

Czy dzielnica Nowe Miasto została zapomniana przez władze miejskie? Na terenie Jędrzychowa i sołectw będących w granicach Zielonej Góry nie ma żadnej stacji bazowej dla rowerów. W niektórych częściach „starej” Zielonej Góry też odczuwa się ich brak – wskazuje Grzegorz Maćkowiak, jeden z liderów Prawa i Sprawiedliwości w Zielonej Górze.

Była wielka feta i uczczono wydanie pięciu milionów złotych. Rowery przyjechały i uświetniły nasze miasto. Cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Ich pojawienie spowodowało, że miasto zrobiło krok w kierunku europejskości. Widać, że komuś zależy na ekologii, nowoczesności i rozwoju. Ale nawet w tym świetnym, zrealizowanym przez miasto projekcie, pojawiają się rysy.

Oto bowiem okazuje się, że rozstawienie baz rowerowych przypomina brnięcie w totalną przypadkowość. Niektóre części miasta zostały całkowite pominięte, a jeszcze inne potraktowane po macoszemu. Najbardziej zadziwia brak stacji rowerowej w Jędrzychowie, czyli dzielnicy, która należała do Zielonej Góry przed połączeniem miasta z gminą. Jak wskazuje Grzegorz Maćkowiak stacji jest za mało w całym mieście i teraz jest czas, aby poszerzyć ofertę rowerową dla mieszkańców.

– Trzeba szybko postawić stacje na terenach wokół starego miasta, ale też w starej Zielonej Górze, gdzie zupełnie je pominięto – mówi Maćkowiak. – Chodzi np. o osiedle Przyjaźni. Polityka prezydenta jest niejasna. Mam nadzieje że prezydent miast zreflektuje się i zostaną zbudowane nowe stacje. Jest teraz na to czas.

Osobną sprawą jest stan ścieżek rowerowych. Okazuje się, że ogłoszona dumnie i głośno budowa traktów dla rowerzystów jest mocno zapóźniona. Na wielu odcinkach widać przestoje i do zakończenia robót brakuje jeszcze bardzo wiele. A to oznacza, że do wielu miejsc nie dojedziemy rowerami miejskimi. Tymczasem na Jędrzychowie mieszka kilkanaście tysięcy zielonogórzan. Z kolei na terenie byłej gminy Zielona Góra jest to społeczność blisko 20 tysięczna. Takie potraktowanie mieszkańców nie przynosi splendoru władzy…

DANIEL SAWICKI

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *