ZIELONA GÓRA: Masz dług mieszkaniowy? Możesz się go pozbyć

Informacje News Box News Slider

Zakład Gospodarowania Mieniem ułatwi mieszkańcom zamianę mieszkań. Szczególnie osoby, które mają na koncie spore zadłużenie mogą się go pozbyć. To szans dla wielu rodzin.

Ta oferta dotyczy przede wszystkim tych, którzy mając duży lokal niepotrzebnie opłacają kilka pokoi. Jeśli dojdą do wniosku, że spokojnie mogą mieszkać w mniejszym metrażu, mogą teraz przy pomocy ZGM zamienić mieszkanie inne, tańsze w użytkowaniu.

– Masz mieszkanie komunalne lub spółdzielcze i szukasz większego, wejdź na portal i poszukaj oferty – mówi Janusz Kubicki, prezydent Zielonej Góry. – W ten sposób możesz zamienić się na lokale. Ważne, aby jedna z osób miała mieszkanie będące w zasobach miasta.

Wiele osób, szczególnie samotnych mieszka w sporych lokalach. Kwota opłat stanowi dla nich poważne obciążenie domowego budżetu. Dlatego zamiana otwiera przed nimi szanse na zamieszkanie w mniejszym, ale przytulniejszym i sporo tańszym lokalu. Oczywiście nikt nikogo nie będzie do niczego zmuszał. Zamiana jest naszą dobrą wolą.

Odrębna sprawą są mieszkania zadłużone. Niestety, w Zielonej Górze, jest cała masa mieszkań, których lokatorzy nie opłacają. Tacy dłużnicy też mają szanse na rozpoczęcie „nowego” życie i to bez długów. Wystarczy, że zechcą pozbyć się swojego lokalu i zamienią na inny. Oczywiście musi się znaleźć chętny na ich mieszkanie. Ale to można spróbować dogadać właśnie z ZGM.

Jak poinformował na konferencji prasowej Janusz Kubicki suma niezapłaconych czynszów sięgać może nawet 20 mln zł! To ogromna kwota nawet w skali miasta. Na dziś nikt nie podejmuje drastycznych form odzyskania tego długu, ale wiadomo, że kiedyś trzeba będzie zapłacić.

Na razie ZGM uruchomił specjalną wyszukiwarkę mieszkań. Wystarczy wejść na stronę www.gm.zgora.pl kliknąć w link zamiana mieszkań. Tam wszystko jest wyjaśnione, a jak zapewnia dyrektor Wiktor Fanajło pracownicy zakładu chętnie pomogą w każdej chwili.

(ds)