ZIELONA GÓRA: Ciekawe nazwiska, silne listy i liderzy. Bezpartyjni chcą wziąć sejmik

Informacje News Box News Slider

Bezpartyjni Samorządowcy na specjalnej konferencji prasowej rozpoczęli oficjalnie kampanię wyborczą. Przedstawili swoje listy. Są mocne.

Ruch Bezpartyjnych Samorządowców długo czekał zanim pokazał czym dysponuje na arenie samorządowej. I trzeba przyznać, że zgromadził w swoim gronie wiele ciekawych nazwisk. Na pewno będzie liczył się w sejmikowym rozdaniu. Na ile? Dziś trudno ocenić. Tym razem mogą to bowiem być wybory czysto partyjne. Będziemy wybierać głównie między partiami, które zdominowały scenę i przekaz polityczny.

Nie ulega jednak wątpliwości, że bezpartyjnym udało się zgromadzić dość mocne nazwiska. Wśród nich są byli radni, przedstawiciele lokalnych samorządów oraz społecznicy i przedsiębiorcy. Na listach będzie były członek PO Wacław Maciuszonek, wiceprezydent Zielonej Góry Wioleta Haręźlak, czy były członek SLD i najmłodszy starosta w Polsce Patryk Lewicki.

Jeden z liderów formacji mówi wprost: – Idziemy po zwycięstwo w woj. lubuskim!

Aż tak dobrze może jednak nie być. Wprawdzie Bezpartyjni doskonale wypełniają lukę między tak zwana partiokracją i wstrzelili się pomiędzy słabe struktury KUKIZ’15, ale do wygranej mają jeszcze daleko. Wydaje się, że dziś mogą wywalczyć dwa a może nawet 3 mandaty. A to by oznaczało, że przebiją wynik sprzed czterech lat, gdy szli pod szyldem „Lepszego Lubuskiego”

W Gorzowie listę otwiera znany przedsiębiorca Mariusz Domaradzki. Był co prawda w kilku partiach, ale jak podkreśla, wreszcie znalazł to, czego chciał.

– Mamy nadzieje, że Lubuszanie wybiorą mądrze i dobrze – ocenia Mariusz Domaradzki. – Bo przecież nie wybierają swoich przedstawicieli tylko dla siebie i będą mieli takich rządzących w regionie, jakich sobie wybiorą.

Patryk Lewicki, lider w okręgu sulęcińskim, wskazuje, że listy Bezpartyjnych Samorządowców to połączenie doświadczenia z młodością. Taki konglomerat energii i spokoju, jakże potrzebnego do skutecznego zarządzania samorządem.

– Wiemy w jaki sposób poprawiać woj, lubuskie, tak aby mieszkańcom żyło się tu po prostu lepiej. Jest z nami Bożena Słabiak, którą serdecznie pozdrawiamy. Jestem przekonany, że zrobimy dobry wynik. Wiem, że jest miejsce dla formacji bezpartyjnej na szczeblu samorządowym – ocenił Lewicki.

W poszczególnych okręgach Bezpartyjnym liderują: Wioleta Haręźlak, Łukasz Mejza, Sławomir Kowal, Mariusz Domaradzki, Patryk Lewicki.

DANIEL SAWICKI