ZIELONA GÓRA: Cenzura i wycinka. Tygodnik WPROST opisuje sytuację w naszym mieście

Informacje News Bar News Box News Slider

Swoje internetowe łamy poświęcił Zielonej Górze ogólnopolski tygodnik WPROST. Niestety, nie jest to pozytywny element. Tygodnik opisuje sprawę cenzury na Facebooku praktykowanej przez prezydenta Janusza Kubickiego i dokonywanej wycinki drzew.

WPROST oparł swój artykuł na Gazecie Wyborczej, która opisuje codzienną sytuacje w mieście. Trudno więc zarzucić artykułowi nierzetelność.

Tygodnik nawiązuje do słynnego już cenzurowania krytyki przez prezydenta. W tekście czytamy m.in.:

„Na facebookowym profilu prezydenta Zielonej Góry również pojawiały się głosy osób niezadowolonych z wycinania drzew pod ścieżkę do Ochli, Kiełpina i Zatonia. Okazało się jednak, że Kubicki oznaczał krytyczne posty jako spam, praktycznie cenzurując wypowiedzi mieszkańców. Zrzut ekranu z telefonu komórkowego jednej z internautek opublikowała na Facebooku Anita Kucharska-Dziedzic. Widać na nim, że pisane komentarze były traktowane jako spam przez prezydenta Zielonej Góry. Szefowa stowarzyszenia BABA zachęca również do podpisania petycji w sprawie powstrzymania wycinki drzew.”

Jak podaje tygodnik, mieszkańcy, na wieść o cenzurowaniu przez Kubickiego wyświetlanych treści, zaczęli zasypywać jego profil pytaniami w sprawie budowy ścieżki oraz wyrażać swoje niezadowolenie. Jedna z internautek zaproponowała nawet gotową formułę do publikowania na profilu prezydenta Zielonej Góry. „Proszę o natychmiastowe wstrzymanie trwającej wycinki dębów przy drodze między Zieloną Górą a Ochlą i rozważenie realnej przecież możliwości przesunięcia planowanej ścieżki rowerowej. Proszę w przyszłości zwracać większą uwagę na to, że drzewa przydrożne (a w dodatku takie okazałe) mają dla nas mieszkańców dużą wartość” – czytamy.

Z jednej strony dobrze, że sprawy dotyczące miasta i mieszkańców trafiają na ogólnopolskie łamy, a drugiej szkoda, że musi dziać się aż tyle, by trafić na nie w niekoniecznie dobrym świetle. Co jakiś czas w mediach ogólnopolskich ukazują się materiały na temat Zielonej Góry. Szkoda, że spora ich część sprawia że wizerunek miasta na tym traci. Ale trzeba przyznać, że winę za to nie ponoszą osoby, które opowiadają o tym, co dzieje się w Zielonej Górze.

Kończąc, należy zauważyć, że jak podał WPROST, Janusz Kubicki odmówił komentarza w sprawie wycinki drzew.

 

 

1 thought on “ZIELONA GÓRA: Cenzura i wycinka. Tygodnik WPROST opisuje sytuację w naszym mieście

  1. Kubicki to najwiekszy szkodnik miasta Zielona Gora. Oby nie wygral najblizszych wyborow,bo nasze miasto zostanie zupelnie pozbawione drzew i zieleni. Bezmyslny,prymitywny osobnik.

Comments are closed.